SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Zihinsel engelli kıza tecavüzden tutuklandı

Bu haber 16 Ekim 2015 - 7:17 'de eklendi.

İZMİR’in Karabağlar İlçesi’nde, zihinsel engelli 19 yaşındaki M.Y. adlı kızı iki gün evinde alıkoyup, zorla cinsel ilişkiye girdiği, kolye ve küpelerini de gasp ettiği öne sürülen 25 yaşındaki H.Y. tutuklandı.

Geçen 8 Ekim’de Şehit Şakir Özgan Polis Merkezi Amirliği’ne gelen 57 yaşındaki A.Y., zihinsel engelli kızı M.Y.’nin bir gün önce ortadan kaybolduğunu bildirerek, yardım istedi. İki gün sonra tekrar Polis Merkezi’ne gelen A.Y. kızını bulduğunu, H.Y. isimli erkek ile birlikte gittiğini ve kendi rızası ile cinsel ilişkiye girdiğini anlattığını söyledi. Kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını belirti. Ancak A.Y. geçen 11 Ekim’de tekrar Polis Merkezi’ne gelip, hareketlerinden şüphelendiği kızı ile tekrar konuştuğunu, H.Y.’nin kendisini ters ilişkiye zorladığını ve tecavüz ettiğini anlattığını aktardı.

Kızının, H.Y.’nin ölümle tehdit etmesi nedeniyle daha önce bunu anlatamadığını söylediğini belirterek, şikayetçi oldu. Zihinsel engelli M.Y. de polise, H.Y. (25) ile 20 gün önce tanıştığını ve 7 Ekim günü kendisiyle zorla ilişkiye girdiğini, bıçak ile tehdit ederek üzerinde bulunan kolye ve küpelerini aldığını, 2 gün evde alıkoyduğunu ve daha sonra bıraktığını anlattı. Bunun üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, H.Y.’yi yakalayarak gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.