SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Zeki için 250 can

Bu haber 30 Temmuz 2015 - 8:42 'de eklendi.

Geçen hafta ilçede 6 saatte sadece 6 ünite kan toplayabilen Kızılay’ın aracı gün Zeki için kan vermek isteyenlerle doldu taştı. Genç adama kan vermek için 300’ün üzerinde kişi başvurdu, 250 kişinin bağışı kabul edildi.

TORBALI son bir haftadır lösemi teşhisi konulan 37 yaşındaki Zeki Ertik’in yaşam mücadelesine tanıklık ediyor. Hastalığı henüz ilk aşamada olan ve her gün 4-5 ünite kan takviyesi yapılan Ertik için dün ilçeye gelip kan bağışı kabul eden Kızılay ekipleri görülmemiş bir ilgi ile karşılandı. Çok değil daha bir hafta önce ilçede 6 saatte sadece 6 ünite kan toplayan Kızılay ekipleri dün Zeki için oluşan uzun vatandaş kuyruğuna yetişmekte zorlandı. Zeki için 250 kişi ilçe merkezinde kan verirken, yaklaşık 50 kişi de hastaneye bizzat giderek kan bağışında bulundu.

BAĞIŞ PATLAMASI

Lösemi teşhisi ile geçtiğimiz hafta 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alınan 37 yaşındaki Zeki Ertik’in iyileşmesi için arkadaşlarının başlattığı seferberlik desteği sürüyor. Önceki gün Kızılay ekipleri Torbalı’ya gelerek Kapalı Pazar Yeri’nde gönüllü kan bağışlarını topladı. Saat 10.00’da başlayıp 24.00’a kadar süren kan bağışına gösterilen ilgi görülmeye değerdi. Kan bağışının sosyal medya ve basın aracılığı ile duyurulması ile adeta bağış patlaması yaşandı. Genç adamın arkadaşları dün gün boyu Kızılay aracının yanından bir an olsun ayrılmayarak kan bağışı için gelen vatandaşlara yardımcı oldu.

TÜM İLÇE SEFERBER OLDU

Zeki Ertik’in yakınlarının yanı sıra çok sayıda vatandaşın seferber olduğu kan bağışı için Kızılay ekipleri zaman zaman zor anlar yaşadı. İlçenin sevilen simalarından olan Ertik için, genci yaşlısı kan bağışında bulundu. Gün boyu süren kan bağışında Kızılay ekipleri son zamanların en yoğun gününü yaşadı. Zeki Ertik için kan bağışına gelen bazı vatandaşların şeker hastalığı ve çeşitli rahatsızlıkları oldukları gerekçesiyle bağış istekleri kabul edilmedi. Kızılay ekipleri Zeki Ertik günün sonunda tam 250 ünite kan topladı. Kendilerine gösterilen ilginin tarif edilemez mutluluk yaşattığını söyleyen genç adamın eşi Gonca Ertik, “Desteğini bizden esirgemeyen herkese binlerce kez teşekkür ederiz. Allah herkesten razı olsun” dedi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.