SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Yüzde 82’si AK Parti çıkan İzmir’in o mahallesine sürpriz

Bu haber 21 Aralık 2015 - 11:45 'de eklendi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 1 Kasım’daki genel seçimlerde kullanılan oyların yüzde 82’sinin AK Parti’ye çıktığı Menderes ilçesine bağlı Küner Mahallesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telefon bağlantısıyla Künerliler’e hitap etti.

İzmir programı kapsamında Menderes ilçesinin Oğlananası Mahallesine geçerek Menderes Belediyesi Başkanı Bülent Soylu tarafından düzenlenen yemek programına katılan Yıldırım, burada CHP’den Ak Parti’ye geçen Halil Taşkıran’a rozet taktı. Oğlananası’nda bir kıraathanede vatandaşlarla sohbet eden Yıldırım, seçimde verdikleri destek için teşekkür etti. Yıldırım daha sonra, 1 Kasım’da kullanılan oyların yüzde 82’sinin AK Parti’ye çıktığı Menderes ilçesine bağlı Küner Mahallesini ziyaret etti.

Mahalle kıraathanesinde vatandaşa seslenen Yıldırım, “Yüzde 82 destekle AK Parti’yi iş başına getirdiniz. Siz görevinizi en iyi şekilde yapmış oldunuz. Bundan sonra iş bize, milletvekillerimize düşüyor. Bu köy artık İzmir’de değil, Türkiye’de isim yapan köy oldu. ‘Desteğinizin karşılığını hemen vereceğiz, ziyaretimizi en önce Küner’e yapacağız’ dedik ve yaptık. İzmir’in her türlü sorununu çözmek, her türlü hizmetini yapmak bizim boynumuzun borcudur” diye konuştu.

Erdoğan’dan teşekkür

Konuşması sırasında Yıldırım’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aradığı bilgisi ulaştırıldı. Konuşmasını yarıda bırakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesi sırasında Küner’de olduğu bilgisini verdi, ardından telefonun sesini dışarı verdi. Telefondan vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Küner Köyü’nün tüm sakinlerine en kalbi şükranlarımı bildiriyorum. Sizleri gönülden kucaklıyorum. Hizmet kervanı içerisinde verdiğiniz desteklerden dolayı, unutamayacağım hatıralarla şükranlarımı ifade diyorum. Farklı hizmetlerle, İstanbul-İzmir arasındaki yoldan tutunuz da altyapı, üstyapı hizmetlerinde İzmir çok daha farklı bir dönemi yaşıyor, yaşayacak. Baharla birlikte yollar peyderpey açılmaya başlıyor. Binali Bey bıraktığı yerden yoluna devam edecektir. Ben de hükümetimizin yanında olacağım.” Vatandaşlar Erdoğan’ı alkışladı, tezahüratta bulundu. Yıldırım, telefon görüşmesinin ardından Küner’e yine geleceğini ifade ederek, mahalleden ayrıldı.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.