SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Yola çıkmadan Arslanbey’e uğrayın

Bu haber 03 Kasım 2015 - 13:08 'de eklendi.

Arslanbey Oto Lastik firmasının sahibi Arslan Günaydın, oto lastikler ile ilgili önemli bilgiler verdi

 BEŞ yıldır Ağalar Caddesi’nde hizmet veren Arslanbey Oto Lastik, çalışma alanını 100 metrekare daha büyüttü. Mevcut dükkânın yanında bulunan dükkânı da alarak bünyesine katan deneyimli firma, ayrıca yeni bayilikler de aldı. Michelin ve Goodyear markalarının ürünlerini satan firma, şimdi de Lastik Park ve Tatko Zirai Ürün Lastik bayiliğini de bünyesine aldı. Uygun fiyata kaliteli lastik sattıklarını söyleyen işletmeci Arslan Günaydın, “Bünyemizde olan dünya devi firmalara ait markalı ürünlere yenilerini ekledik” diye konuştu.

DOĞRU LASTİK KULLANIMI, LASTİĞİN ÖMRÜNÜ UZATIR

LASTİĞİN bir araç için çok önemli olduğunu, en önemlisi aracın yükünü taşıdığını ifade eden Günaydın, aracın modelinden çok kullanacağı yol güzergâhının önem taşıdığını ifade etti. Çakıllı yolda kullanılan lastik ile asfaltta kullanılanın birbirinden çok ayrı özellikler taşıdığını vurgulayan Günaydın, “Vatandaş bunu bilmediği için önemini kavrayamıyor. Bu sorun da ister istemez vatandaşın cebine yansıyor. Doğru yolda doğru lastik kullanımı, lastiğin de ömrünün uzamasında önemli bir etken” dedi. Günaydın, ayrıca lastik sökme-takma, balans ayarı ve sibop değişimi gibi hizmetleri verdiklerini sözlerine ekledi.

DEĞİŞTİRMEYİ UNUTMAYIN

YAZ ve kış lastiği seçimi, aracımızda konforlu bir sürüş ve tasarruf acısından da önem taşıdığının altını çizen Arslan Günaydın, “Bilindiği üzere aracımızın vazgeçilmezi olan lastiklerin belirli sıklıkta değiştirilmesi gerekmektedir. Bu değişim ihtiyacı çoğu zaman lastik dişlerinin güvenli yol tutuşu yapamayacak kadar aşınmasından bazen de tamir edilemeyecek hasarlar oluşmasından kaynaklanmaktadır. Peki, lastik seçimlerimizin güvenliğimiz ve konforlu sürüş dışında ne gibi avantajları olduğunu yeterince araştırıyor muyuz? Mesela; doğru lastik seçimimiz, yakıt harcamalarımızda % 5 ila %15 arası tasarruf sağlamaktadır” dedi.

BASINCI KONTROL EDİN

TORBALILI şoförlere önerilerde bulunan tecrübeli işletmeci, “Bozuk satıhlarda yüksek hız yapmayın. Uzun yola çıkarken ve araç yüklüyken hava basıncını 2 PSI artırın. Stepne lastiğinizin basıncını da düzenli olarak kontrol edin. Kışın diş derinliğinin 3 mm’den az olması çekişi olumsuz etkiler. Aracınızı uzun süre kullanmayacaksanız, aracınızı takoza alın. Lastiğinizi parlatmak için petrol ürünleri içeren deterjan veya cilalar kullanmayın. Aynı aks üzerindeki lastiklerdeki farklı hava basınçları, aracın düşük hava basınçlı lastik tarafına doğru çekmesine neden olur. Lastiğinizi kaldırım kenarlarına ve sivri yüzeylere çarpmaktan kaçının. Diş derinliği 1.6 mm ye düşen lastikleri mutlaka değiştirin. Karlı ve buzlu yollarda lastiğinizin hava basıncını kesinlikle düşürmeyin. Kullanmadığınız lastikleri şişirilmiş olarak depolamayın. Subap kapaklarını kapalı tutun. Su ve fırça kullanılarak yapılacak temizlik lastikteki kimyasalların koruyucu bir film tabakası oluşturmasına yardımcı olur” şeklinde konuştu.

 

 

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.