SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Yılların sorununa bayrama kadar çözüm

Bu haber 15 Eylül 2015 - 13:56 'de eklendi.

Torbalı Mezarlığı’na ulaşım sağlayan bir kilometrelik dar yolda genişletme ve asfaltlama çalışmalarına başlandı. Yolun, Kurban Bayramına yetiştirilmesi hedefleniyor.

DİNİ bayramlarda ve cenaze törenlerinde yoğun ziyaretler nedeniyle ulaşımın çileye döndüğü İzmir’deki Torbalı Merkez Mezarlığı’nda yol genişletme çalışmaları devam ediyor. Bir kilometre uzunluktaki yol yaklaşık 9 metre genişletiliyor. Torbalı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri çalışmaların Kurban Bayramının arife gününe yetiştirilmesinin hedeflendiğini belirttiler. Yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları bittiğinde mezarlığa ulaşımın normale dönmesi bekleniyor.

BÜTÜN MEZARLIKLARDA ONARIM BAKIM VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILIYOR

TORBALI Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, mezarlıkların bakım, onarım yol ve çevre düzenlemesinin yasayla Büyükşehir’e devrinin yapıldığını,  buna rağmen kendilerinin mezarlık hizmetlerinin önemli bir bölümünü üstlendiklerini belirterek şunları söyledi: “Ülkemizde mezarlıkların bakımı, çevre düzenlemesi, temizliği, ağaçlandırılması gibi hususlarda önemli gelişmeler sağlanmasına rağmen bu alanda daha çok çalışmamız gerekiyor.  Mezarlıklar barındırdıkları sakinlerinin noktalanmış hayatlarıyla sınırlı alanlar değildir. Her mezar taşı, yazısı bize ekonomik sosyal hayata, göçlere, insan hareketlerine, yaşam kalitesine dair önemli veriler sunar.  Mezarlıklar atalarımızın izlerini, değerlerini, emeklerini de yansıtır. Mezarlıklar saygıyla sahip çıkmamız gereken sonsuzluk mekânlarıdır.”

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.