SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

“Yıldırım’dan korktular, o yüzden iftira atıyorlar”

Bu haber 30 Eylül 2015 - 12:02 'de eklendi.

AK Parti İzmir Milletvekili adayı Binali Yıldırım’ın Torbalı’da ziyaret ettiği bir ofiste duvardaki Atatürk resminin üzerinin AK Parti flaması ile kapatıldığı iddialarının asılsız olduğunun anlaşılmasına rağmen tartışması sürüyor. CHP’li milletvekilleri Tacettin Bayır, Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay, bu konuyla ilgili iddialarını sürdürürken AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık’tan bir açıklama geldi.

Sosyal medya mesajlarıyla İzmir Milletvekillerine tepki gösteren Kocabıyık, “Mustafa Balbay yalan söylediğin ve iftira ettiğin için sana yazıklar olsun. O gün orada ben de vardım ve o çerçevede Atatürk yoktu. Balbay jandarmadaki darbe konuşmalarının utancından çok çabuk kurtulmuş herhalde” dedi. “Bu CHP milletvekilleri Binali beyden çok korktular. Açıkça iftira atmalarından belli” diyen Kocabıyık, şöyle konuştu: “Binali bey biraz vites düşürmeli. CHP İzmir’de çok korktu. Tuncay Özkan denen hapishane kaçkını darbeci bir daha AK Parti’ye iftira atarsa dosyasını açarım. İzmir’de adam gibi barış içinde rekabet edelim. Siyaset için iftira atmaya gerek yok. Türkiye bu kadar kritik bir dönemden geçerken bir milletvekili rakibine iftira atar mı?”

CHP’lilerin bu memlekette taş üstüne taş koymuşluğu yok” diyen Kocabıyık, şöyle devam etti: “Atatürk istismarı siyaset midir? Millete ne yararı var? CHP daha seçimin başında bu yöntemlere başvuruyorsa bazı sorunları var demektir. AK Parti’ye iftira atanları yakından takip edeceğim ve hepsi en ağır cevabı alacaklar.” CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Nezaket kuralları içinde bir seçim yarışı istiyoruz” diye açıklama yaptığını ifade eden Kocabıyık, “Ama İzmir’deki adamları iftira peşinde. Kılıçdaroğlu’nu alkışlıyoruz. Onun İzmir’deki adamlarını ise kınıyoruz. Biz AK Parti olarak İzmir’de nezaketi ve centilmenliği terk etmeyeceğiz. Ancak, haddini aşan da cevabını alır” diye konuştu.

OSMANLI TUĞRASI ÇIKTI

Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında geçtiğimiz Cumartesi günü Torbalı’daki vatandaşlarla buluştu. Ziyaretler sırasında bir grup inşaat işçisi Yıldırım’ın önünü keserek kendisini çalıştıkları AK Parti Torbalı İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Emre Tezcan’a ait olduğu öğrenilen inşaat firmasının ofisine davet etti. İzmir Milletvekili adayları Hüseyin Kocabıyık ve Necip Kalkan’ın da yer aldığı ziyarette Yıldırım, işçilerle sohbet etti. Bu sırada çekilen fotoğraflarda Tezcan’ın makam odasında duvarda asılı bulunan tablonun üzeri AK Parti flamasıyla örtülmüş halde gözüküyordu. CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, bu fotoğrafları sosyal medyada paylaşarak kapatılan tabloda Atatürk’ün resminin bulunduğunu iddia etti. Bayır, “İzmirliler bunun hesabını size 1 Kasım’da soracak” ifadesini kullandı. İddia birçok basın organında yer alırken CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da açıklama yaparak “Binali Yıldırım İzmir’den, İzmir halkından ve Türk halkından özür dilemek zorunda. Hiç kimse Mustafa Kemal’e karşı, Türkiye’ye karşı ikiyüzlü olmamalıdır” dedi. Ancak, iddianın doğru olmadığı anlaşıldı. Ziyaret sırasında çekilen fotoğraflarda üstü AK Parti flamasıyla örtülü olduğu görülen tabloda Atatürk’ün resminin değil Osmanlı Tuğrasının bulunduğu ortaya çıktı. Bu durumu fotoğraflarla sosyal medya üzerinden duyuran Binali Yıldırım, “Asıl siyasete Atatürk’ü alet edenler sizsiniz. Atatürk’ü seven her İzmirliye hesap vereceksiniz!” ifadesini kullandı.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.