SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Yazıklar olsun!

Bu haber 16 Eylül 2015 - 7:38 'de eklendi.

Eve gitmek için yoldan geçen araca binen ve daha sonra sigara külünü döktüğü için tekme tokat dayak yiyen 21 yaşındaki zihinsel engelli gencin ailesi şikayetçi oldu. Genç, büyük şok içerisinde.

ÖNCEKİ akşam saat 23.00 sularında Yazıbaşı bölgesinde 21 yaşındaki zihinsel engelli Abdullah Özdoğan, ölesiye darp edildi. Evine gitmek üzere yaya olarak yolun kenarında yürüyen Özdoğan, aynı istikamete giden bir aracı durdurdu. Özdoğan, araç sahibi Ç.Ü.’den kendisini 1000 metre ileriye bırakmasını istedi. Ç.Ü.’nün aracına binen Özdoğan bu sırada başkasından aldığı sigarayı içti. Sigara külünü koltuğunun üstüne düşüren Özdoğan, araç sahibini kızdırdı. Sinirlerine hakim olamayan araç sahibi, zihinsel engelli genci araç içerisinde darp etti. Araç içerisinden engelliyi atan kişi hıncını alamayarak, yol üzerinde de tekme tokat dövdü.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Aldığı darbelerle ağlayarak eve giden Abdullah Özdoğan, durumu ailesine anlattı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan polis baba Hakan Özdoğan, Ayrancılar Jandarma Karakoluna giderek şikayetçi oldu. Yüzde 70 zihinsel engelli olan Abdullah Özdoğan’ın olayın şokundan çıkamadığı görüldü. Heran dayak yiyebileceği korkusuyla psikolojisinin bozulduğunu belirten baba Özdoğan, “Bunu yapanın yanında kalmayacak. Mahkemede bunun hesabını verecek. Ben oğluma bir tokat atmamışken başkası bunu nasıl yapabilir. Engelli olduğu bile bile darp etti. Şahsın kimliği belirlendi. Kendisi hakkında şikayetçi olduk. Şikayetimizden vazgeçmeyeceğiz” dedi.

İÇİMİZ AĞLIYOR

Yazıbaşı TOKİ’de bulunan evine gitmek için başından geçen talihsiz olay yüzünden Abdullah Özdoğan, içine kapandı. Kimseyle pek fazla konuşmak istemeyen 21 yaşındaki zihinsel engelli genç, başından geçen talihsiz olaydan dolayı çok korktuğunu söyledi. Baba, “Nasıl olur da bir engelli dövülebilir? Hangi vicdan buna izin verir? İnşallah, bunu yapan o şahıs en ağır cezayı alır. Çocuğumun psikolojisini kim düzeltecek şimdi. Onu bu durumda gördüğümüzde içimiz ağlıyor” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.