SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Yaz tatilinde model uçak yapmayı öğreniyorlar

Bu haber 05 Ağustos 2015 - 8:23 'de eklendi.

OKULLARIN yaz tatilinde olması nedeniyle 10 yaşını doldurmuş tüm öğrenciler için Model Uçak Başlangıç Kursu açıldı. Farklı okullarda öğrenim gören ve şube başkanlığına başvuru yapan herkese açık olan kurs büyük ilgi görüyor. THK’nın asıl amacı olan havacılığı sevdirmek, tanıtmak için düzenlendiğini ifade eden Kurs Model Uçak Rehber Öğretmeni Hatice Sümer, çocukların el becerilerini geliştirmek ve Türk Hava Kurumu’nun (THK) asıl amacı olan havacılığı sevdirmek, tanıtmak için düzenlendiğini belirtti.

BAŞLANGIÇ, TEKÂMÜL VE İLERİ TEKAMÜL EĞİTİMLERİ

MODEL uçak kursları Türk Hava Kurumu şubeleri tarafından organize edildiğini söyleyen Sümer, “Türk Hava Kurumu tarafından ücretsiz olarak verilen eğitimler sonucu kursiyerler hem el becerisi kazanıyor, hem de model uçak yapabilmenin keyfini yaşıyor” diye konuştu. Türk Hava Kurumu Torbalı Şube Başkanlığında görevli Şube Saymanı ve Model Uçak Rehber Öğretmeni Hatice Sümer tarafından verilen kurslar başlangıç, tekâmül ve ileri tekamül olmak üzere üç ayrı eğitim ile tamamlanıyor.

‘MODELCİLİK GÖKYÜZÜ SEVGİSİDİR’

KONU hakkında açıklamalarda bulunan Türk Hava Kurumu Torbalı Şube Başkanı İsmail Dinçer, model uçak kursları sayesinde havacılığa olan ilginin her geçen gün biraz daha arttığını belirtti. Başkan Dinçer açıklamalarının devamında; “Hissiyata bağlı olarak uçmak fikri hemen herkesin belirli dönemlerde aklına düşmüş bir olgudur. Kimi uçakla seyahat etmeyi, kimi yamaç paraşütü sporunu tercih etmiş kimileri de uçmaktan ziyade gökyüzünde uçanları sevmeyi benimsemiştir. İşte bu yüzden havacılığın temelini modelcilik oluşturmaktadır” şeklinde konuştu.

‘TÜM MALZEMELERİNİ ÜCRETSİZ OLARAK THK TARAFINDAN KARŞILAMAKTADIR’

MODELCİLİK uçmak veya uçurmaktan öte gökyüzü sevdalılarının diğer adı olduğunu belirten İsmail Dinçer, “Bizlerde bağlı bulunduğumuz Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığının stratejileri dâhilinde şube başkanlığı olarak halkımıza hizmet etmek gayesi ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Model Uçak kurslarımız yıl içerisinde müracaatlara bağlı olarak sürekli devam etmektedir. Kurslarımızın tüm malzemelerini ücretsiz olarak Türk Hava Kurumu tarafından karşılamaktadır. İlgi duyan ve kendisine değişik bir hobi edinmek isteyen tüm herkesi bu kurslarımıza davet ediyoruz” dedi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.