SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Yatırım avcısı Torbalı

Bu haber 26 Ekim 2015 - 11:52 'de eklendi.

-Torbalı Belediyesi Yatırımcı Çekmek İçin İstanbul ‘da TÜMEXPO Fuarına Katıldı…

-Başkan Görmez “Yatırımcının Ayağına Gideceğiz. İlçemizin Yatırım Avantajlarını Anlatacağız”

 

Torbalı Belediyesi Uluslararası yatırımcıların dikkatini çekmek, ilçenin potansiyelini girişimcilere tanıtmak amacıyla TÜMSİAD tarafından 3.’sü düzenlenen TÜMEXPO Sanayi ve Ticaret Fuarı’na katıldı.

İstanbul Kongre Merkezi (ICC)’nde 22-25 Ekim 2015 tarihleri arasında devam edecek olan TÜMEXPO TÜMSİAD Sanayi ve Ticaret Fuarı’na yatırımcının dikkatini çekmek amacıyla katıldıklarını belirten Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “İlçemiz sadece Türkiye’nin değil, uluslararası çok büyük markaların yatırım yaptığı bir çekim merkezi. 700 dolayındaki fabrika ile en çok vergi ödeyen bir ilçeyiz.  İşsizlik sorununa çözüm bulmuşuz. Çok hızlı nüfus artışı ve orantısız göçe rağmen göçlerle güçleniyoruz. Artık Torbalı’nın daha büyük adımlar atması,  yatırımcılara bilinirliğini daha çok anlatması lazım.”

‘YATIRIMCININ AYAĞINA GİDECEĞİZ’

Yerli ve yabancı sanayicinin dikkatini çekmek için girişimlerin ayağına gideceklerini, dünyada yatırımcı çekme rekabetinin bunu gerektiğini vurgulayan Başkan Görmez, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ülkelerin değil kentlerin, markaların yarıştığı değer oluşturduğu, rekabetin yüksek, yatırımcının hassas olduğu bu süreçte belediyelere büyük iş düşüyor. Yatırımcıyı bürokrasiye boğmadan önünü açmamız gerekiyor. Torbalı bu anlamda 400 yeni fabrika için uygun potansiyel alan oluşturma hazırlığında” şeklinde konuştu.

Torbalı Belediyesi fuar temasında Metropolis Antik Kenti’nin devasa bir fotoğrafını ve ilçede yatırım yapan firmaların logoları ile Torbalı köylerinin doğal güzelliklerini yansıtan görselleri kullandı.  Stant ziyaretçilerine ilçenin yatırım potansiyelini anlatan dökümanlar, CD ve görseller veriliyor. Zeytin kolonyası ile yöresel yiyecekler ikram ediliyor.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.