SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Yaşamaz dediler, gülücükler atıyor

Bu haber 25 Ağustos 2015 - 14:10 'de eklendi.

Henüz 6 aylık iken sol tarafının felç ve kalbinin 2 bölgesinde delik olduğu tespit edilen Doruk Efe Tek için tüm doktorlar “yaşamaz” dedi. Yürümeye henüz başlayan Efe, şimdilerde hayatın tadını çıkartıyor

DOKTORLAR tarafından doğduğunda “yaşayamaz” denilen 5 yaşındaki Doruk Efe Tek, hayata sımsıkı sarılmayı başardı. Sinem-Soner Tek çiftinin ilk çocukları olan Doruk Efe, dünyaya engelli olarak geldi. Henüz 6 aylık iken sol tarafının tutmadığı, kalbinin 2 farklı bölgesinde delik olduğu tespit edilen Doruk Efe, 3 yaşına kadar ne konuşabildi ne de yürüyebildi. Doktorların “yaşayamaz” demesinden sonra ailenin ümidini hiçbir şekilde kaybetmemesiyle yaşam mücadelesi başladı. Birçok hastaneye giden ve profesör doktorlarla görüşen aile en sonunda çocuğunu ameliyat ettirme kararı aldı. 3 kez ameliyat olan Efe’nin ameliyat masasında 2 kez kalbi durdu. Hayata geri dönen Efe’nin sağlığı çok iyi.

2 KEZ KALBİ DURDU

3 kez kalbinden ameliyat olan ve ameliyat masasında kalbi duran Efe, hayata tutunmayı başardı. Küçük kalbi ile büyük bir mücadele veren Efe, başarılı ameliyat sonrasında yürümeye ve konuşmaya başladı. Sol kolunu fazla kullanamayan Efe, Ege Çınar ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim almaya başladı. Elektroterapi gören Efe, hayata her zaman gülücükler atıyor. Anne Sinem Tek, çok zor bir süreçten geçtiklerini söyledi. Zor süreçte kendilerine dua eden ve yardımcı olan herkese teşekkürlerini sunan Sinem Tek, “5 ay boyunca hiç eve gelmeden çocuğumun başında bekledim. 3 kez ameliyat oldu. Beklemekten ölüp ölüp dirildim. Allah bu acıyı hiçbir aileye yaşatmasın. Allah’ıma çok şükür çocuğumun sağlığı şu an çok iyi” dedi.

DURUMU İYİ

Haftanın 1 günü Özel Ege Çınar ve Rehabilitasyon Merkezine giderek elektro terapi gören Doruk Efe Tek, durumundan çok memnun, Sol koluna takılan cihazla terapi uygulanan Efe, her gün gelişim sağlıyor. Fizyoterapist Oğuz Üstün, “Efe her gün gelişim sağlıyor. Bize geldiği ilk günde kolunu bek kullanamıyordu, yürümesi aksıyordu. Şimdi ise yavaş yavaş düzeldi. Sadece kolunda biraz sorun var onu da zamanla aşacağız. Çocuğumuzun sağlığı gayet iyi durumda” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.