SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Yaş düştükçe fiyat artıyor

Bu haber 04 Ağustos 2015 - 14:21 'de eklendi.

BM Özel Temsilcisi Zainab Bangura, IŞİD’in seks köleleri için hazırladığı fiyat listesinde, 1-9 yaşlarındaki çocukların yaklaşık 165 dolara satıldığını açıkladı.

BM Çatışmalarda Cinsel Şiddet Konularındaki Özel Temsilcisi Zainab Bangura, IŞİD’in seks köleleri için hazırladığı fiyat listesinin ortaya çıktığını, 1-9 yaşlarındaki çocukların yaklaşık 165 dolara satıldığını kaydetti.

SEKS KÖLELERİ İÇİN HAZIRLADIKLARI FİYAT LİSTESİ ORTAYA ÇIKTI

BM Çatışmalarda Cinsel Şiddet Konularındaki Özel Temsilcisi Zainab Bangura, IŞİD’in seks köleleri için hazırladığı fiyat listesinin ortaya çıktığını, terör örgütünün bu vahşi tavrının daha önce görülmemiş bir meydan okuma teşkil ettiğini kaydetti.

“YAŞI GENÇ ÇOCUKLARDAN YÜKSEK GELİR SAĞLIYORLAR”

Bangura, nisan ayında Irak’a yaptığı ziyaret sırasında eline listenin de içinde bulunduğu kitapçığının bir kopyasının geçtiğini ifade ederek, kitapçıkta yaşı genç olarak yakalanan çocuklardan daha yüksek bir gelir sağladığının gözler önüne serildiğini ifade etti. Listenin terör örgütünün görünümünü de gösterdiği kaydedilerek, listenin 8 ay önce ortaya çıktığı belirtildi. Ürdün ve Türkiye’de de bulunan Bangura, belgelerin IŞİD’e ait olduğunu ve gerçek işlemleri yansıttığını doğruladığı kaydedildi.

“BİR KIZ ÇOCUĞU 5-6 FARKLI ERKEĞE SATILABİLİR”

New York’ta geçtiğimiz hafta bir röportaj veren Bangura, kız çocuklarının benzin veya varil gibi kapı kapı dolaşılarak satıldığını belirterek, “Bir kız çocuğu, 5-6 farklı erkeğe birden satılabilir ya da satın alınabilir. Militanlar, kızlarını geri almak isteyen ailelerden de binlerce dolar fidye istiyor.” dedi.

“1-9 YAŞLARINDAKİ ÇOCUKLARI 165 DOLARA SATIYORLAR”

Örgütün, 1-9 yaşlarındaki çocukları yaklaşık 165 dolara sattığını kaydeden Bangura, ergenlik çağındaki çocukları ise yaklaşık 124 dolara sattığı, 20 yaşından daha büyük kadınlar için ise daha az fiyat biçildiğini sözlerine ekledi.

“SATIŞ ÖNCELİĞİ ÖRGÜT LİDERLERİNDE”

Satışın öncelikle örgüt liderlerine yapıldığını belirten BM temsilcisi, daha sonra çocukların ve kadınların bölge dışındaki zengin kişilere satıldığını belirtti.

“KADINLARIN SATIŞINI YAPTIKLARI OFİSİ VAR”

BM Çatışmalarda Cinsel Şiddet Konularındaki Özel Temsilcisi Zainab Bangura, uluslararası toplum ve Birleşmiş Milletler’in diğer ülkelerdeki milis güçlere benzemediği gerekçesiyle bu duruma çok şaşırdıklarını belirterek, “Makineleri, programları var. Evlilikleri organize eden ve kadınların satışını yaptıkları bir ofisi, üstelik fiyat listeleri var.” dedi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.