SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Uzaydan görüntülendi

Bu haber 14 Ağustos 2015 - 7:37 'de eklendi.

Çin’de çarşamba gecesi yaşana 50 kişinin ölümüne, yüzlerce kişinin de yaralanmasına neden olan dev patlamalar, uzaydan görüntülendi.

Çin’in Tiancin kentinde Çarşamba gecesi meydana gelen ve en az 50 kişinin ölümüne, yüzlerce kişinin de yaralanmasına neden olan dev patlamalar, uzaydan görüntülendi. Japon Meteoroloji Dairesi’nin yayımladığı uydu görüntülerinde Tiancin üzerinde bir duman tabakası görülüyor. Ve ardından patlamanın dehşeti ortaya çıkıyor.

71 KİŞİNİN DURUMU AĞIR

Limandaki sanayi bölgesinde bir depoda meydana gelen patlamalarda, yaralılardan 71’inin durumumun ağır olduğu açıklandı.

BİNLERCE ARAÇ HASAR GÖRDÜ

Patlamalarda, çok sayıda bina, konteyner ve binlerce otomobil hasar gördü. Patlamaların sebebi henüz biliniyor. Aynı şekilde, kimyasal sızıntı olup olmadığı da belli değil.

HAVAYA BAKILIYOR

3 bin 500’den fazla kişi geceyi barınaklarda geçirdi. Şinhua’ya göre bu uzmanlar öncelikli olarak bölgede havanın zehirli madde içerip içermediğini belirleyecek.

ÖZEL KIYAFET TALİMATI

Kurtarma ekipleri koruyucu giysi giymeleri talimatı verildi. Patlamanın meydana geldiği depoda, sodyum siyanür ve toluen diizosiyanat gibi zehirli kimyasal maddeler olduğu belirtiliyor. Çin Komünist Partisi’nin yayın organı People’s Daily kurtarma ekiplerinin 700 ton sodyum siyanürü bölgeden çıkarmaya çalıştığını duyurdu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.