SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Uyuşturucu tacirlerine darbe

Bu haber 03 Kasım 2015 - 6:40 'de eklendi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü özel ekiplerinin Torbalı’da yaptığı şafak operasyonu sonucu gözaltına alınanların 16’sı çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanmıştı. Ekiplerin silah ve uyuşturucuya yönelik çalışmalarını sürdüreceği belirtildi.

TORBALI’DA uyuşturucuya yönelik son olarak geçtiğimiz günlerde operasyon düzenlenmişti. Eş zamanlı olarak gerçekleşen operasyonda teknik takibe takılanlar ve gelen şikayetler değerlendirilerek 5 mahallede 16 ayrı adrese operasyon yapılmıştı. İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün özel ekipleri tarafından gerçekleştirilen, Torbalı emniyet ekipleri ve jandarma tarafından destek sağlanan operasyonda 18 kişi gözaltına alınmıştı. Geçtiğimiz gün Torbalı Adliyesi’nde nöbetçi mahkemeye çıkarılan sanıkların 16’sı tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi. Çok miktarda delille yakalanan sanıkların mahkemeleri önümüzdeki haftalarda görülecek. Öte yandan silah ve uyuşturucuya yönelik takibin sürdüğü ifade edildi.

16 TUTUKLAMA

Narkotik timleri, geçtiğimiz günlerde Atatürk, Muratbey, Ertuğrul, Yedi Eylül ve Ortaköy Mahallelerinde uyuşturucu satan kişilere yönelik operasyon düzenlemişti. Şafak vakti özel harekat, terörle mücadele ve asayiş ekiplerinin de aralarında bulunduğu yüzün üzerinde polisin, jandarma desteğiyle yaptığı operasyonda 18 kişi gözaltına alınmıştı. Geçtiğimiz gün çıkarıldıkları mahkeme sonucu 16 tutuklama gerçekleşti. Mahkeme sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verip, mahkemeyi ileri bir tarihe erteledi. Zehir tacirlerinin teknik ve fiziki takipleri sonucu kimliklerinin tek tek tespit edilip, bulundukları bölgelerin de belirlenmesiyle sabahın ilk saatlerinde ekipler harekete geçmiş, saptanan adreslere girilerek şüpheliler yakalanmıştı.

OKUL ÖNLERİNDE EKİPLER

Uyuşturucu tacirlerine Torbalı’da göz açtırılmayacak. Son bir aydır art arda yapılan operasyonlarda onlarca kişinin evi arandı. Çok miktarda uyuşturucuya ulaşan ekipler bu tacirlerden bir kısmını da hakim karşısına çıkardı. Atatürk Mahallesi, Muratbey Mahallesi ve Çaybaşı Mahallesi en fazla operasyonun yapıldığı mahalleler arasında yer alırken okulların açılmasıyla beraber okul önlerinde sık sık uygulamaların olacağı kaydedildi. Özellikle okul çağındaki kişileri kendilerine hedef olarak seçen uyuşturucu tacirleri için operasyonları eş zamanlı olarak süreceği kaydedildi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.