SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Uygur yeniden başkan

Bu haber 04 Aralık 2015 - 9:39 'de eklendi.

CHP İlçe Kongresi, dün büyük bir katılımla gerçekleşti. İsmail Uygur ve Övünç Demir’in kıyasıya yarıştığı seçimlerde kazanan, rakibinin iki katı kadar oy alan Uygur oldu. İsmail Uygur, bu sonuçla 4. kez ilçe başkanı oldu.

UZUN süreden beri hem CHP’lilerin hem de diğer siyasi partililerin merakla beklediği CHP İlçe Kongresi tamamlandı. Konuşmaların yapıldığı sırada gerginleşen hava sandıkların kurulması ile yumuşadı. CHP İzmir İl Başkanı, milletvekilleri ve İzmir il yöneticilerinin de hazır bulunduğu olağan kongrede mevcut başkan İsmail Uygur ve Övünç Demir karşı karşıya geldi. Saat 17.00’de sandıkların açılması ile birlikte sevinen taraf İsmail Uygur oldu. Ezici bir çoğunlukla İsmail Uygur yeniden CHP Torbalı İlçe Başkanı oldu. Sultan Düğün Salonu’nda İlçe Seçim Kurulu’nun kurduğu sandıklarda 398 delegeden 377 tanesi oy kullandı. 255 oy İsmail Uygur’a çıkarken, Övünç Demir’e de sandıktan 121 oy çıktı. 1 oy geçersiz sayıldı.

YÜZDE 95 KATILIM

Oy verme işleminin saat 17.00’da bitmesiyle birlikte sandık açıldı. Yüzde 95’in üzerinde bir katılımın gerçekleştiği kongre, adeta şölen havasında geçti. 398 delegeden 377’sinin sandık başına geçtiği kongrede, oylar büyük bir heyecan içerisinde sayılmaya başlandı. Zarflar tek tek açılırken, İsmail Uygur, daha ilk dakikalarda rakibinin önüne geçmeyi başardı. Rakibinin neredeyse iki katı oy alan Uygur, 4. kez ilçe başkanlığına seçilmiş oldu. 2014 yılında atama ile geldiği ilçe başkanlığı görevinde bu sefer, delegelerin teveccühü ile yeniden seçilen Uygur, büyük bir sevinç yaşadı.

DEMİR, UYGUR’UN ELİNİ HAVAYA KALDIRDI

Seçim sonucunun açıklanmasının ardından İsmail Uygur’u ilk tebrik eden Övünç Demir oldu. Kürsüye giden Övünç, Uygur’un elini havaya kaldırarak tebrik etti. ‘En büyük başkan bizim başkan’ sloganlarının atıldığı seçimin ardından bir değerlendirme yapan Uygur “Partililerimizin gösterdiği bu teveccühe layık olacağız. Hep birlikte başarılı olacağız. Kongre bugün burada bitmiştir. Çeşitli tartışmalar, görüş ayrılıkları ve fikir alışverişleriyle geçti kongre sürecimiz. Bundan sonra hepimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısı için çalışacağız” dedi. Uygur’un konuşmalarının ardından, partililer, ‘Başkan Uygur’ sloganları atmaya devam etti. 121 oy alarak önemli bir çıkış yakalayan, buna karşın seçimi kaybeden Övünç Demir de, kongreye büyük ilgi gösteren partililere teşekkür etti.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.