SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Uygur: ‘Üyelerimiz bilinçlidir’

Bu haber 17 Ağustos 2015 - 6:29 'de eklendi.

CHP’de ilçe başkanlığı yarışı partinin kalesi Ertuğrul’da bugün yapılacak delege seçimi ile başlıyor. Uygur, rakibi Övünç Demir’i kendi mahallesinde yenerek start vermek isterken, genç aday ise bu mahallede iddialı bir başlangıçla yarışı göğüslemek istiyor.

TORBALI CHP’de 3200 üye bu hafta sandık başına giderek toplam 382 delegeyi seçecek. 382 delege ise 8 Eylül’den sona yapılacak İlçe Kongresi’nde yeni ilçe başkanını seçecek. Bu kongre, 10 yıl belediye başkanlığı yapmış, öncesine İlçe Başkanlığı, Gençlik Kolları Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunmuş ve şu anda İlçe Başkanlığını sürdüren İsmail Uygur ile partinin umut vadeden gençlerinden Belediye Başkan Aday Adayı Övünç Demir arasında geçecek. Delege seçimi parti için ilçede stratejik bir öneme sahip Ertuğrul Mahallesi’nde start alıyor. Delege seçimi partinin kalesi olarak gösterilen Ertuğrul’da bu akşam başlıyor. Mevcut başkan İsmail Uygur, rakibi Övünç Demir’in kendi mahallesi start vererek moral üstünlüğü elde etmek istiyor. Övünç Demir ise aynı şekilde bu mahallede yüksek bir oyla delege seçilerek Uygur’a karşı iddiasını korumak istiyor. Ertuğrul’da elde edilecek sonuç, seçimin akıbetini belirlemek açısından oldukça önemli.

468 ÜYE, 41 DELEGEYİ SEÇECEK

CHP’de geride kalan yıl yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle ertelenen kongre ve kurultaylar bu yıl yapılacak. Kongre takvimi delege seçimleriyle start aldı. Cumartesi günü İzmir’in birçok ilçesinde başlayan delege seçimlerinin Torbalı ayağı bugün Ertuğrul ve Tepeköy Mahalleleri ile start alıyor. CHP’nin kalesi Ertuğrul’da bu akşam 468 üye sandık başına gidip 41 delegeyi seçecek. Tepeköy Mahallesi’nde ise 155 üye oy kullanacak. Oy kullanma işlemi CHP İlçe Teşkilatı’nda kurulan sandıklarda yapılacak. Yarın ise Atatürk, Yemişlik ve 7 Eylül Mahallesi üyeleri oy kullanacak. 30 Haziran 2015 tarihinden önce üye olanlar oy kullanabilecek. Ayrancılar’da 581, Muratbey Mahallesi’nde 314, Torbalı Mahallesi’nde 286, Cumhuriyet Mahallesi’nde 284, Alpkent Mahallesi’nde 138 üye bulunuyor. Üyelerin oy kullanma işlemi 20 Ağustos’ta Torbalı ve Alpkent Mahallesi ile sona erecek.

UYGUR: ÜYELERİMİZ BİLİNÇLİDİR

Delegenin sağduyusuna güvendiğini söyleyen mevcut İlçe Başkanı İsmail Uygur, “Örgütümüz bilinçlidir. Kendi geleceğinden ziyade yaşadığı toplumun geleceğini düşünür ve tercihini yapar. Kendi kararı vardır, kampanyaya göre oy vermez. Üyelerimiz ölçüp biçecek kadar bilinçli olduğu gibi iyiyi kötüyü ayırt eder. CHP’li yönlendirmeye gelmez, parti içinde bir huzursuzluk çıksın istemez. Tarafların çekişmesi varsa bile çoğunluk bu işe müdahale olmaz. En önemlisi partisinin geleceğini düşünerek oy verir. Çıkan kararla birlikte iradeye saygı duyar. Bu kapsamda çıkacak sonucun partimize ve Torbalı’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.