SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Türkiye’nin ilk Hardcore Getto Metal Grubu ‘Saldır’a klip çekti

Bu haber 03 Mart 2015 - 13:27 'de eklendi.

TÜRKİYE’NİN ilk metal ve rap müziğinin karışımıyla oluşan Boss Dogz grubu çalışmalarına hızlı başladı. Grup üyeleri ilk single albüm olacak ‘Saldır’ adlı parçaya klip çekti. Klip çekimleri Alsancak Liman Otoparkı çatısında ve Torbalı’daki Belediye Kültür Merkezi (BKM)’de yapıldı. Yönetmen koltuğunda Erhan Akgünlügil otururken, klip çekimine dünyaca ünlü motosiklet firması olan Harley Davidson ana sponsor oldu. Çekimler yaklaşık 3 gün sürerken, çekimlerde grubun simgesi olan Leo isimli Dogo Argentino cinsi köpek de yer aldı.

‘HEDEFİMİZ KALİTELİ VE İYİ MÜZİK YAPMAK’

RAP müzik ve metal sanatçılarının bir araya gelmesiyle oluşturulmuş olan grup, ilk şarkısı olan ‘Saldır’ parçasına çekilen klibin büyük ilgi görmesi bekleniyor. Albüm çıkarmaya karşı olduklarını dile getiren grubun vokalistlerinden Arem adlı sanatçısı Vural Yanbol, “Hedefimiz kaliteli ve iyi müzik yapmak. Başka düşüncemiz de yok” diye konuştu. Ülkenin ilk ve tek Hardcore Getto Metal Grubu olan Boss Dogz’da yer alan sanatçıların birbirinden farklı yetenekleri olduğunu dile getiren Arem, çekilen klibin film senaryosu gibi olduğunu ve büyük beğeni göreceğini ifade etti.

KALİTELİ VE HEYECANLI MÜZİK YAPMAYI HEDEFLİYORLAR

AREM, “İzmir’in eski old school rapper’ları Arem ve Duranay rap vokal yaparken, Metal underground’ının en yetenekli müzisyenlerinden baterist Serkan Bakır (Kick Ass),  Basist Onur Ağar (Zero), gitarist Yunus Emre Erdoğan ve Pickup’ların başında ise rap müzik camiasının yakından tanıdığı BrokBeatz yer alıyor. Öte yandan klip çekimlerinde Aykut Taştepe, Melis Akıncı, Amine Emilia Yabaş da eşlik etti. İzmir’li gençlere rock ve rap karışık tarzını tanıtan, sert rock müziklerinin üzerine rap okuyarak gençleri coşturan grup, bu müzik türünde hem Dikkat çekmeyi hem de daha kaliteli müzik hedefliyor.

‘ÜNLÜ OLMAK PARA KAZANMAK ŞÖHRET HÜRMET GÖRMEK GİBİ HEDEFLER DEĞİL’

GRUPTA 6 kişinin yer aldığını ifade eden AREM, albüm düşünmediklerini, parçaları tek tek çıkarıp klip çekeceklerini söyledi. İlk parçaları olan ‘Saldır’ adlı şarkıya çektikleri klibin büyük ilgi görmesini beklediklerini belirten Arem, “Türkiye’de çok iyi sanatçılar var. Ancak bizim kurduğumuz Hardcore Getto Metal müzik türünde tekiz ve oldukça başarılıyız. Grup bünyesinde birbirinden değerli ve yetenekli sanatçılar var. Örneğin, grup üyesi Brokbeatz Amerika’da yapılan ve 8 bin beat (müzik) arasından birinci seçilen bir arkadaşımız. Basist Onur 20 yıldır profesyönel olarak bir çok grupta festivalde sahne almış bir müzisyen, örneğin YunusEmre Erdoğan Solo performanslarıyla alternatif müzik dinleyen kitlenin iyi tanıdığı bir müzisyendir. İzmirde bu ekibi toplayabilmek için çok araştırdık ve sorduk Üyeleri ikna etmek kolay olmadı ve bu işe herkesin inandığında tek bir ortak hedef belirledik; Ünlü olmak para kazanmak şöhret hürmet görmek gibi hedefler değil. Hedefimiz kaliteli müzik yapmak” şeklinde konuştu.

 

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026