SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Türkeş, soyadının ağırlığını taşıyamadı

Bu haber 28 Ağustos 2015 - 14:11 'de eklendi.

AK Parti’nin bakanlık teklifini kabul ettiği için başta MHP’li yöneticiler olmak üzere partili birçok ismin tepkisi ile karşılaşan Türkeş’e Torbalı Teşkilatı’ndan da tepki var.

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi İlçe Başkanı Yurdadoğ Mutlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim hükümeti için yaptığı bakanlık davetine olumlu yanıt veren MHP’nin kurucu lideri merhum Alparslan Türkeş’in oğlu Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’e sert tepki gösterdi. Başbakan Yardımcısı olması beklenen Türkeş, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmişti. Başta MHP’li yöneticiler olmak üzere partili birçok ismin tepkisi ile karşılaşan Türkeş’e Torbalı Teşkilatı’ndan da tepki var. Türkeş için, “Soyadının ağırlığını taşıyamamıştır” diyen İlçe Başkanı Yurdadoğ Mutlu, sert ifadeler kullandı

EGOSUNA YENİŞ DÜŞTÜ

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun resmi yazı ile geçici seçim hükümetine davet ettiği MHP Kurucu Genel Başkanı rahmetli Alparslan Türkeş’in Ankara Milletvekili oğlu Tuğrul Türkeş, çağrıya olumlu yanıt verdi. Türkeş aynı şekilde yazılı olarak bakanlık teklifini kabul ettiğini başbakanlığa bildirdi. Bu karar ülke siyasetine deyim yerinde ise bomba gibi düştü. Torbalı’da da geniş yankı bulan bu gelişmeye en sert tepki İlçe Başkanı Yurdadoğ Mutlu’dan geldi. Mutlu, “Tuğrul Türkeş gitti diye yas tutacak değiliz ya. Nerede kalmıştık der yolumuza devam ederiz. Ne bu ülkenin ne de MHP’nin haini bitmedi, bitmeyecek. Genel başkanımızın da dediği gibi dava ne alınır, ne satılır. Egolarına, nefsine yenik düşenlerin içimizde işi olamaz” dedi.

BU DAVA 49 YILLIK

Başbuğ Alparslan Türkeş’in oğlu olan Tuğrul Türkeş’in bu ağırlığı taşıyacak kişilikte olmadığını gösterdiğini söyleyen Mutlu, “Kendisi soyadını benimseyemediğini ortaya koymuştur. Rahmetli Türkeş de böyle olsun istemezdi. Ne Tuğrul’lar gelir, ne Tuğrul’lar gider. Bu dava 49 yıllık. Rüzgâr, ancak kayadan toz koparır. Tuğrul Bey ne ile kandırıldı, ortada nasıl bir hesap dönüyor hep birlikte göreceğiz” dedi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.