SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Türk genci Elif Doğan’ın İzmir’deki baba ocağında yas var

Bu haber 16 Kasım 2015 - 8:02 'de eklendi.

Fransa’nın Başkenti Paris’teki Terör Saldırılarında Hayatını Kaybeden Türk Genci Elif Doğan’ın Ailesinin Yaşadığı İzmir’in Urla İlçesindeki Baba Evinde Yas Var. Baba Kemal Doğan, Kızı Elif İle En Son Olaydan Önceki Gün Konuştuğunu Söyledi.

Fransa’nın başkenti Paris’teki terör saldırılarında hayatını kaybeden Türk genci Elif Doğan’ın ailesinin yaşadığı İzmir’in Urla ilçesindeki baba evinde yas var. Baba Kemal Doğan, kızı Elif ile en son olaydan önceki gün konuştuğunu söyledi. Paris’teki terör saldırısında hayatını kaybeden Belçika doğumlu 28 yaşındaki Elif Doğan’ın babası Kemal Doğan, İzmir’in Urla ilçesinde İhlas Haber Ajansının sorularını yanıtladı. Doğan, kızı Elif ile en son olaydan önceki gün sosyal mesajlaşma platformu WhatsApp üzerinden konuştuğunu ifade etti.

Kızı Elif’in okulunu bitirdiğini aktaran Doğan, “Elif, Türkiye’deki karşılığı işçi bulma kurumu gibi bir kurumda elmaları iş yerlerine yerleştiriyordu. Saldırıdan sonra saat altı gibi içimize bir kurt düştü ama teyit edemedik” derken, ulaşabildikleri bir merci olmadığını ifade etti. İlk başlarda isimlerin açıklanmadığını vurgulayan baba Doğan “Bugün altı gibi Belçika İçişleri Bakanlığı isimleri açıklayınca zaten iki Belçikalı ölmüş. Bizde Belçikalı Türk durumundayız, tabi Türkiye bilgi verdi. Paris Büyükelçiliği açıklama yaptı. Ölen ve yaralanan Türk yok diye belirtti. Ama kızımızın üzerinde Belçika kimliği pasaportu olduğu için herhalde yanıldılar” diye düşündük.

Doğan, kızlarının öldüğünü Belçika İçişleri Bakanlığının yaptığı açıklamayla öğrendiklerini aktardı. Saldırılarda ölen kızı Elif’in hangi noktada öldüğünü henüz belirleyemediklerini söyleyen Kemal Doğan, “Büyük bir ihtimalle ya restoran ya da tiyatroda olabileceğini düşünüyorum. Futbol veya rock konseri ilgisi olduğunu pek düşünmüyorum” dedi. Kızının Belçika ya da Türkiye’ye defnedileceği konusunda henüz bir karar alamadıklarını aktaran Doğan, “Kızım Belçika’da doğup büyüdü. Tüm çevresi ve aile çevremizin büyük bir bölümü Belçika’da. Urla’da İzmir bölgesinde pek çevremiz yok. Dolayısıyla Belçika’da defnedilmesi büyük olasılık dahilinde ama daha kararlaştıramadık, düşünüyoruz” diye konuştu

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.