SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

TTO, kurumsal kimlik örneği

Bu haber 27 Ağustos 2015 - 11:02 'de eklendi.

Torbalı’da bir dizi ziyaretler gerçekleştiren AK Parti İzmir Milletvekiliİbrahim Turhan, iş alemiyle de bir araya geldi. Turhan, TTO’nun gerçekleştirdiği kurumsal kimlik çalışmasının ise örnek alınması gerektiğini belirtti.

AK Parti İzmir Milletvekili, Merkez Bankası eski Başkan Yardımcısı, Borsa İstanbul eski Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olan İbrahim Turhan, önceki gün Torbalı’ya gelerek bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Aynı zamanda ekonomist olan Turhan, ilçede iş alemi ile de bir araya geldi. Torbalı Ticaret Odası’nda, oda üyeleriyle bir araya gelen Turhan, ekonomik gelişmeler hakkında bilgi verdi. Torbalı Ticaret Odası’nın gerçekleştirdiği çalışmalardan övgüyle bahseden Turhan: “Ticaret Odamızın özellikle kurumsal kimliğinigüçlendirme çalışması beni fazlasıyla mutlu etti. Torbalı Ticaret Odası bu konuda herkese örnek oluyor” dedi.

TORBALI’YA HER GELDİĞİMDE YENİLENİYORUM

Erken seçim kararıyla birlikte milletvekilleri yeniden sahaya inmeye başladı. AK Parti İzmir Milletvekiliİbrahim Turhan’ın ilk durağı ise Torbalı oldu. İlçeye gelen Turhan’ı, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, İl Teşkilatı eski Başkanı Atilla Kaya ve çok sayıda partili karşıladı. Ardından, beraberindekilerle birlikte Torbalı Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıya katılan Turhan, iş aleminin son durumu ve ülkedeki gelişmeler hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Ticaret Odası üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Turhan: “Torbalı’ya her geldiğimde yenileniyorum. Ticaret Odası’nın çalışmalarını da gıptayla takip ediyorum. Belediyemiz çok güzel işler yapıyor. Yönetim, gerçekten de çok başarılı çalışmalara imza atıyor. Özellikle de kurumsal kimlik güçlendirme çalışması çok önemli bir adım” diye konuştu.

1248 MADDELİK REFORM PAKETİ

Türkiye’de artık yeni bir sürecin başladığını ifade eden Turhan, 7 Haziran seçimlerinde hiçbir partinin tek başına hükümeti kuracak milletvekili sayısına ulaşamadığını belirtti. Ancak sonuçlara bakıldığında, ülkede bir çözüm olacaksa mutlaka AK Parti’nin de içinde olduğu bir çözüm olacağını herkesin gördüğünü belirten İbrahim Turhan: “Seçimin ardından koalisyon görüşmeleri iyi niyetler sürdürüldü. CHP ile kapsamlı ön görüşmeler yapıldı. Konuların hemen hemen yarısında aynı fikir üzerinde bir araya gelebileceğimizi gördük. Ancak, devletimizin ekonomik yapısı ile ilgili reformlar olmak üzere önemli konularda fikir ayrılıkları yaşandı. Eğer ki koalisyon sağlam bir temel üzerine kurulamazsa kısa bir süre sonra bozulur. Bu durum ülkeye zarar verir. Toplumu da oyalamanın bir manası yok. Ülkemizin yapısal bir değişime ihtiyacı var. Yüksek katma değerli sanayi oluşturmalıyız. 1248 maddelik bir reforma paketi hazırladık.1 Kasım’da millet yeniden kararını verecek” dedi. Turhan, daha sonra üyelerin sorularını yanıtladı. Milletvekili ve beraberindekiler ardından, esnaf ziyareti yapıp belediyeye geçti.

Olgun: Esnaf ve sanayici kan ağlıyor

İş aleminin yaşadığı sıkıntı hakkında açıklamalarda bulunan Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun: “Bir yılda üç seçim yapıldı. Dördüncüsü çok ağır gelecek. Esnaf siftah yapamıyor. Tüccarda ciddi bir durgunluk var. İş aleminin birinci önceliği siyaset haline geldi. 10 yıldır elde ettiğimi kazanımları kaybetme tehlikesi ile karşı karşıyayız. Satış ve üretimde sıkıntı var. Yeniden; enflasyon yüksek, işsizlik ve borsa ve kurdaki dalgalanmalarla karşılaşmak istemiyoruz. Orta sınıfın yeni işler yapma hevesi, ülkemizi orta gelir tuzağı ile karşı karşıya bırakıyor. Ayrıca çözüm sürecinden çok ümitliydik. Ama gelen şehit cenazeleri yüreğimizi dağlıyor. Bu memleketin dağlarında gençlerimizin heba olmasını istemiyoruz. Tabi kamu güvenliği olmadan devlette olunmaz. Türkiye’nin bugün, güçlü ve istikrarlı bir hükümete dünden daha çok ihtiyacı var” diye konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.