SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Traktör üzerinde şebeke nöbeti

Bu haber 30 Temmuz 2015 - 8:50 'de eklendi.

Dağ mahallelerinde yaşanan GSM operatörlerinin şebeke sorunu katlanarak devam ediyor. Vatandaşlar telefonla konuşabilmek için şekilden şekle giriyor

TORBALI’YA bağlı dağ köylerinde vatandaşlar telefonla konuşabilmek için bin bir türlü zorluğa katlanmak zorunda kalıyor. Baz istasyonlarının uzak olmasından dolayı şebekeler mahallelerin sadece belirli yerlerinde çekerken, telefonla konuşmak isteyen vatandaşlar farklı yöntemler arıyor. Torbalı’nın en yüksek ve uzak yerleşim alanlarından biri olan Dağtekke Mahallesi’nde ise telefonla konuşma ihtiyacı oldukça renkli görüntülere yol açıyor. Şebeke sıkıntısından dolayı genellikle 2 operatör hattı kullanan vatandaşlar yinede çoğu zaman istediklerini alamıyor.

“EVİN İÇİNDE ÇEKMİYOR”

Dağtekke Mahallesi sakinleri cep telefonlarını konuşmak dışında her iş için kullanabiliyor. Önemli bir durumda telefon şebekesini çektirmek için yükseklere çıkmak zorunda kaldıklarını ifade eden Erdal Şahin, “Her üç GSM operatörüne ait hatları kullandığımız halde, istediğimiz verimi alamadık. Telefonlarımız evlerin içinde çekmiyor. Kış ortası, yaz sıcaklığı demeden ya tepelere ya da en yüksek evlerin damlarına çıkıp iletişim kurmaya çalışıyoruz. Bilgi ve teknoloji çağında bizim böyle bir talihsizliği yaşamamız büyük bir eksikliktir” dedi.

YILLARDIR SORUN

Torbalı’da bulunan Karakızlar, Dağtekke, Ormanköy, Korucuk, Çamlıca gibi dağ mahallelerinde yaşanan şebeke sorununa yıllardır çözüm üretilemiyor. Yüksek bir noktaya çıkamadıkları zaman gözlerinin sürekli telefon ekranında olduğunu ve şebekenin gelmesini beklediklerini kaydeden Dursun Yolar, “Şebeke sorunundan bıktık usandık. Cep telefonlarımız var ama doğru düzgün konuşamıyoruz bile. Defalarca bu konuyu gündeme getirdik. Yine de bir çalışma yapan olmadı” diyerek sitem etti.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.