SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Trafik kuralları için çocuklara eğitim parkı

Bu haber 11 Mart 2015 - 14:16 'de eklendi.

ÜLKEMİZİN en önemli halk sağlığı sorunu kabul edilen trafik kazalarının önlenebilmesi amacıyla İzmir Torbalı Belediyesince çocuklar için trafik eğitim parkı yapılıyor. İlçedeki Cumhuriyet Mahallesinde 5000 m2 lik alanda projelendirilen trafik eğitim parkında okul öncesi ve ilköğretim döneminde çocuklara trafik kurallarının ve bilincinin kazandırması amaçlanıyor.

HEDEF KİTLE; 12 BİN ÖĞRENCİ

TORBALI Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, hedef kitlenin İlçede ilköğretim çağında öğrenim gören 12 bin öğrenci olduğunu belirterek şunları söyledi. Görmez, “Trafik kullarına dair bilincimizi çok küçük yaşta kazanmak ve kazandırmak zorundayız.  Trafikte çok canımız yanıyor, insanlarımız yaşamlarını kaybediyor, sakat kalıyor. Trafiğin bilgili eller tarafından kullanılıyor ve yönetiliyor olması hepimizin yaşam güvenliği açısından önemli. Trafik kültürünün küçük yaşlarda elde edilmesi de aynı şekilde çok önemli. Trafikte saygılı olmak oldukça önemli bir konu. Bencillikten uzak, şiddetten uzak ve hoşgörü ile insanlara bakabilirseniz yaşamı da çok daha rahat ve sağlıklı hale getirebilirsiniz. Yapacağımız Trafik Eğitim Parkında minik öğrencilerimize hayatları boyunca lazım olacak önemli bilgiler aktarılacak. Burada trafik konusunda uzman eğitmenler görev alacak” dedi.

MİNYATÜR bir şehir planı şeklinde tasarlanacak olan proje,  yatay ve dikey trafik işaretleri, sinyalize kavşaklar, yaya geçitleri ve üst geçitler içerecek. Çocuk Trafik Eğitim Parkı aynı zamanda engelliler için de özel olarak dizayn edilecek.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026