SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Torbalı’ya yeni spor sahaları

Bu haber 18 Aralık 2015 - 9:06 'de eklendi.

Torbalı’da yapımı kararlaştırılan 5 adet basket sahası ve 5 adet futbol halı sahası için Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ile Spor Toto Genel Müdürü Mehmet Muharrem Kasapoğlu arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Torbalı’da farklı mahalle ve okullarda yapımı öngörülen 5 basketbol sahası,5 hala saha için Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ile Spor Toto Genel Müdürü Mehmet Muharrem Kasapoğlu arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Ankara’da imzalanan protokole göre, Spor Toto Genel Müdürlüğü bütçesinden Torbalı’daki bu projelere 600 bin TL yardım yapılacak. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, katkılarından dolayı Spor Toto Genel Müdürü Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve teşkilat mensuplarına teşekkür ederek şunları söyledi;

Torbalı çok hızlı gelişen, genç nüfus hareketinin yüksek olduğu bir ilçemiz. Sadece ilköğretim ve liselerde öğrenim gören 40 binin üzerinde öğrencimiz var. İlçedeki eğitimin kalitesini artırmak adına Milli Eğitim Bakanlığı’na 50 bin metrekare arsa bağışladık. İlçenin her noktasında parklar, toplu spor ve aktivite alanları yapıyoruz. Spor Toto teşkilatımızın katkılarıyla Torbalı’nın muhtelif yerlerine 5 basketbol sahası 5 tane de, halı saha yapacağız. Bu 2015 yılı programının devamıdır. 2016 yılında da bu kapsamda projelerimiz olacak. Amacımız gençleri olası risklerden uzak tutmak ve spor sahalarına yönlendirmek.”  şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.