SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Torbalı’ya modern SGK binası

Bu haber 02 Ekim 2015 - 13:21 'de eklendi.

6 yıldır Torbalı’da hizmet veren SGK’nın yeni ve modern bir binaya kavuşmasına çok az kaldı. 250 yataklı devlet hastanesi inşaatının ardından başlayan SGK binası da ilçeye çok yakışacak. Dış cephe boyasına başlanan binanın arsasını ise Torbalı Belediyesi vermişti.

Kamu yatırımlarında altın yılını yaşayan ve İzmir’in en hızlı gelişen ilçesi olan Torbalı’da 250 yataklı devlet hastanesi inşaatı hızla yükselirken,  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binasının da kaba inşaatı bitti. Huzurevi ise açılmayı beklerken, Torbalı adeta şantiyeye döndü.

Geçtiğimiz aylarda Torbalı’ya gelen Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İzmir İl Müdürü Engin Bilgili’nin verdiği yeni SGK binasının 6 ayda biteceği müjdesinin ve temel atma işleminin ardından kaba inşaatı tamamlandı. Her geçen gün yeni kamu yatırımlarıyla büyüyen Torbalı, adeta şantiyeye döndü. Ertuğrul Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Torbalı Belediyesi’nin tahsis ettiği 1100 metrekarelik alanda yapılan SGK binası, yıl bitmeden hizmete açılacak. 4 katlı SGK binasının kaba inşaatı önceki gün tamamlandı. 250 yataklı devlet hastanesi inşasında da büyük aşama kaydedildi.

Arsayı belediye vermişti

2009 yılında Torbalı Ticaret Odası tarafından ücretsiz tahsis edilen binada hizmet vermeye başlayan Sosyal Güvenlik Kurumu, bu süre zarfında 400 binden fazla vatandaşın işlemini gerçekleştirdi. TTO’ ya ait binanın hem birinci hem de üçüncü katında faaliyetini sürdüren kurum, ilçeler arasındaki ilk SGK olma özelliğine sahip.

Mevcut binasında günde yüzlerce kişiye hizmet veren kurumun en büyük sıkıntısı ise yer. Son 3 yıldır yeni bir binaya taşınması gündemde olan SGK için birkaç ay önce düğmeye basılmıştı. Hizmet ağını her geçen gün genişleten ve her kesime hitap eden SGK Torbalı Şube Müdürlüğü, hizmet binası için yaklaşık 3 yıl önce PTT arkasında bulunan Adalet Bakanlığı’na ait arsayı talep etmişti. Ancak, o dönem Torbalı Belediyesi ‘Hizmet alanı’ olarak gösterdiği arsanın kuruma devredilmesini engellemişti. Ancak belediyede yeni yönetimin göreve başlamasından sonra, arsa ilk olarak Milli Emlak Müdürlüğü’ne devredildi. Ardından da SGK hizmet binası yapılması için kuruma tahsis edildi.

Başkan Görmez, ‘Torbalı’ya çok yakışacak’

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, hızlı büyüyen bir ilçe olan Torbalı’nın ihtiyaçlarına yanıt verecek yatırımın bir an önce tamamlanmasını arzu ettiklerini söyleyerek, “Son bir yıl içinde Torbalı’ya 250 yataklı devlet hastanesi kazandırdık. Bu da çok kolay olmadı. Yaklaşık 10 yıllık bir mücadele sonrası hastane temelini attık. Bağımsız bir diş hastanesi açtık. Şimdi de yeni SGK binamız bitmek üzere. Burası gelişen Torbalı’mıza çok yakışacak” dedi.

 

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.