SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Torbalı’nın yükselen değeri: Ayrancılar

Bu haber 17 Eylül 2015 - 10:22 'de eklendi.

Son dönemde gelişim atağına geçen Ayrancılar bölgesindeki ev ve dükkanların kira bedelleri adeta tavan yaptı. 2 bin liradan başlayan kiralar, 6 bin liraya kadar çıkıyor

30 BİN nüfuslu Ayrancılar, cazibe merkezi oldu. 100 müteahhit her yıl yüzlerce ev inşa ederken, dev markalar yatırımlarını bölgeye kaydırdı. Son 5 yılda yüzde 100 konut artışlarının olduğu ve bölgede işletmelerin de arttığı görüldü. Yeni Pancar Yolu’nda son dönemde yapılan yatırımlar ve İzmir Aydın yolu üzerinde banka, resmi kurumların artması bölgenin cazibesini artırdı. Bunun yanı sıra kira bedelleri de oldukça uçuk fiyatlarda. İzmir Aydın yolu üzerinde bulunan dükkanların kira bedeli 2 bin ila 6 bin lira arasında değişiyor. Oldukça yüksek olduğu düşünülen fiyatlar işletmecileri korkutuyor.

DÜKKAN KİRALARI YÜKSEK

TORBALI’NIN yükselen yıldızı Ayrancılar, hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Son dönemlerde özellikle inşaat sektöründe büyük yatırımlar söz konusu. Önceki yıllara nazaran uygun fiyata satılan evlerin fiyatları son dönemde iyiden iyiye arttı. Bir zamanlar Ayrancılar’da Torbalı’nın yarı fiyatına, hatta üçte bir fiyatına evler bulunurken simdi neredeyse evlerin fiyatı ilçeyle eşit duruma geldi. Evlerin durumu arttığı gibi İzmir Aydın Yolu üzerinde bulunan kiralık dükkanların fiyatı da bariz bir şekilde arttı. Yol kenarlarında bulunan kiraların, bölgede hastane, bankalar, iş alanları ve İzmir’e yakın olmasının büyük bir etkisinin olduğu belirtiliyor.

BANKALARIN ETKİSİ BÜYÜK

TORBALI’DA bir yıldır faaliyet gösteren ve yapı denetim, inşaat ilerleme kontrolü, inşaat danışmanlığı ve proje tasarım aynı çatı altında toplayan ve Tepeköy Mahallesi İtfaiye Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Oluşum Grup’un sahibi Mustafa Şayin, “Ayrancılar bölgesinde ev fiyatları arttı. Bunun nedeni ortada. Gelişen Torbalı’nın yanında Ayrancılar da gelişti. Ev fiyatları tavan yaptı. Özellikle İzmir Aydın yolu üzerinde bulunan dükkânların fiyatları da arttı. Yol kenarında Şeker Bank, İş Bankası, Halk Bankası, Finans Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası ve Vakıf Bankası’nın bu bölgede olması en büyük etkendir. Fiyatlar 2 bin liradan başlıyor, 6 bin liraya kadar çıkıyor. Şu an Ayrancılar, İstanbul’un Boğaz köprüsü gibi oldu. İzmir ile Aydın’ın arasında kalan bir bölge olduğu için yol üzerindeki dükkânların fiyatı arttı. Önümüzdeki yıllarda dükkân bulmak zorlaşacak ve fiyatlar daha da artacağını düşünüyoruz” dedi.

DÜKKÂN SAHİPLERİ KAZANIYOR

ORGANİZE Bölge Sanayisi, Bankalar, Kurumsal Firmalar, İş sahasının yakın olmasından dolayı Ayrancıların taşı ve toprağının altın olduğunu belirten Şayin, “Ayrancılar taşı toprağı altın olmuş durumda. Konutlarda patlama yaşadı. Şimdilerde ise dükkan kiralarında patlama yaşadı. Burada dükkân sahibi olan kazanıyor. Ayrıca bölgeye markalaşmış işletmeler gelmeye başladı. Kahve Diyarı, Kahve Dünyası, Giyim markaları gibi işletmeler taşınmaya başladı. Buda bölgedeki dükkânların otomatikman artması demektir.” diye konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.