SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Torbalı’nın ilk ve tek profesyonel apartman yöneticisi

Bu haber 16 Kasım 2015 - 9:43 'de eklendi.

İlçenin ilk ve tek profesyonel apartman yöneticisi olan Nuri Azaplar’ın kurduğu Um&Ar Site-Apartman Yöneticiliği firmasında, toplu konutlarda veya komşular arasında yaşanabilecek anlaşmazlıklara son verecek. Böylece daha huzurlu bir toplum da kurulması hedefleniyor.

TORBALI’NIN ilk ve tek profesyonel apartman yöneticisi olan Nuri Azaplar’ın kurduğu Um&Ar Site Yöneticiliği firması büyük talep görüyor. Azaplar, kurduğu yeni şirket ile hem site yöneticiliği hem de danışmanlık hizmetlerini sunuyor. Yüksek bedeller ödenerek yapılan çoklu konutların, doğru yönetilememesinin, apartman ve site sakinlerinde sıkıntılara neden olduğuna dikkat çeken Azaplar, “Apartman sakinleri, yöneticilerini kendi aralarından seçiyor. Profesyonelce yapılmadığı için sıkıntılar yaşanıyor. Bu kapsamda Um&Ar Profesyonel Site-Apartman Yöneticiliği firmasının Torbalı’daki bu açığı dolduracağını düşünüyorum” diye konuştu.

TORBALI’NIN İLK MAAŞLI SİTE YÖNETİCİSİ

1997 yılından bu yana apartman yöneticiliği yapan, 2010 yılından bu yana da profesyonel bir şekilde bu işi gerçekleştiren ve Torbalı’nın ilk maaşlı site yöneticisi olan Nuri Azaplar, geçtiğimiz ay Ertuğrul Mahallesi Ziraat Bankası arkasına Um&Ar Site Yöneticiliği adı altında bir büro açmıştı. Azaplar, site-apartman yöneticisi olarak görevlendirilen ve her yıl değişen kat malikleri, sorunları gidermeye çalışmakta olduğunu, fakat kendilerine ait özel işlerinin de olması nedeniyle bu sorunlarla yeteri kadar ilgilenilemediğini söyledi.  Nuri Azaplar, bu nedenle aidatların toplanması, bahçe bakım-onarım, güvenlik, teknik, temizlik vs. hizmetlerinin aksamasına ve zaten yeterli seviyede olmayan komşuluk ilişkilerinin iyice zedelenmesine neden olmakta, günün yorgunluğunu atmak için gelinen evde huzurun kaçtığını söyledi.

‘BU SORUNLARIN GİDERİLMESİ DENEYİM VE BİLGİ GEREKTİRİYOR’

GÜNÜMÜZDE yaşam şartlarındaki değişim, site ve apartmanlar da birbirlerini tanımayan insanların yaşadığı küçük yerleşim merkezlerine dönüştürmekte olduğunu söyleyen Nuri Azaplar, değişim ile birlikte komşuluk ilişkileri gerilemekte olduğunu, site ve apartman yönetimi ile ilgili yeni sorunlar ortaya çıktığını dile getirdi. Bu sorunların giderilmesinin deneyim ve bilgi gerektirdiğinin altını çizen Nuri Azaplar, “Bu düşünceden hareketle, Um&Ar Site Yöneticiliği firmasını kurarak, her türlü konutta, Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamında site-apartman yöneticisi olarak hizmet vermeye başladık” şeklinde konuştu

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.