SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Torbalı’da yarış tekrar başladı

Bu haber 24 Ağustos 2015 - 11:41 'de eklendi.

Siyasi partilerin vekil aday listelerini YSK’ya bildirmelerinin son gün 14 Eylül Pazartesi olarak açıklandı. 7 Haziran genel seçiminde AK Parti ve MHP’den olmak üzere 2 vekil adayı ile temsil edilen Torbalı’da ne olacağı merak konusu

TÜRKİYE adım adım erken seçime giderken Torbalı’da da seçim kazanı yeniden kaynamaya başladı. Yüksek Seçim Kurulu’nun 1 Kasım’da yapılması muhtemel tekrar seçim takvimine göre, partilerin aday listelerini YSK’ya bildirmelerinin son günü 14 Eylül Pazartesi. Buna göre, yeni dönemin milletvekili adaylarının belli olmasına 21 gün kaldı. Tarihin netleşmesi ile birlikte gözler Torbalılı vekil adaylarına çevrilirken, kamuoyunda herkes, “Şimdi ne olacak” sorusunun cevabını arıyor. 7 Haziran genel seçiminde AK Parti ve MHP’den olmak üzere 2 vekil adayı ile temsil edilen Torbalı’da durumun değişip değişmeyeceği merak konusu.

ADAY ADAYI BOLLUĞU VARDI

7 Haziran genel seçiminin üzerinden 3 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen Türkiye yeniden seçime gidiyor. Koalisyon görüşmelerinin sonuçsuz kalması ile gözler seçimin yapılması muhtemel olan Kasım ayına çevrildi. 1 Kasım’da yapılması muhtemel tekrar seçim takvimine göre, partilerin aday listelerini YSK’ya bildirmelerinin son günü 14 Eylül Pazartesi. Son genel seçimde Torbalı’da AK Parti’den Atilla Kaya, Hüseyin Tünaydın, Remziye İbişoğlu; CHP’den Sedat Uzunbay, MHP’den Halit Dalgıç, vekil adaylığı için başvurmuştu. AK Parti, Torbalılı aday Atilla Kaya’ya listede 8. sırada yer verirken, CHP’nin Torbalılı adayı Sedat Uzunbay ön seçim aşamasında elenmişti. MHP’li Halit Dalgıç da listede kendisine ancak 8. sırada yer bulabildi.

HAYAL KIRIKLIĞI OLMUŞTU

Torbalı 7 Haziran seçiminde vekil listesinde tam anlamıyla hayal kırıklığı yaşamıştı. 155 bin nüfuslu ilçede, listeye sadece Atilla Kaya ve Halit Dalgıç girerken, her iki ismin de 8. sırada yer alması hayal kırıklığına neden olmuştu. İzmir eski Teşkilat Başkanı olan Atilla Kaya’nın listede ilk 5’te yer almasına kesin gözüyle bakılıyordu. Kaya’nın 8. sırada yer alması Torbalı’da tepkilere yol açmıştı. Aynı şekilde MHP’nin genç adayı Halit Dalgıç’ın da 8. sırada yer aşması tepkilere neden olmuştu. İlçede CHP 32.271 oy ile yüzde 34.85, AK Parti 26.915 oy ile yüzde 29.06, MHP 14.693 oy ile yüzde 15.86, HDP ise 14.070 oy ile 15.19 oy almıştı.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.