SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Torbalı’da her mahalleye bir düğün salonu

Bu haber 18 Eylül 2015 - 9:00 'de eklendi.

Torbalı Belediyesi Pancar, Pamukyazı, Kırbaş, Kuşçuburun, Çaybaşı Oba ve Çaybaşı Yeni Mahalle’de Düğün Salonları yapıyor. Pamukyazı ve Ayrancılar Suyunbaşı düğün salonlarının inşaatı ise bitti. Başkan Görmez, “Düğünleri sokaktan salonlara taşımak zorundayız”

Gürültü kirliliği nedeniyle sokaklarda yapılan ve yoğun şikâyetlere neden olan sokak düğünlerinin salonlara taşınması amacıyla Torbalı Belediyesi 9 ayrı mahalleye düğün salonları yapıyor.

Düğün maliyetlerinde önemli yer tutan salon kiraları ve yer yokluğu nedeniyle düğünlerin sokaklarda yapıldığını, bunun oluşturduğu gürültü kirliliğinin vatandaşların yoğun şikâyetlerine neden olduğunu belirten Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, sorunu çözmek için her mahalleye modern bir düğün salonu inşa etmeyi amaçladıklarını söyledi.

Pancar, Kırbaş, Kuşçuburun,  Çaybaşı Oba ve Çaybaşı Yeni Mahalle’de düğün salonları yapılacağını, bazıları için ihaleye çıkıldığını, inşaata başlandığını kaydeden Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Pamukyazı ve Ayrancılar Suyunbaşı düğün salonlarının inşaatının ise bittiğini vurgulayarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

Sokak düğünlerinin sosyal ve geleneksel yanına saygı duyuyoruz. Ancak artık kentleşmenin, kent kültürü ve yaşam biçiminin çalışma koşullarının değiştiğini, komşuluk ilişkilerinin farkındandık oluşturduğu günümüzde sokakları kapatıp düğün yapmak farklı tepkilere ve şikâyetlere neden oluyor. Düğünlerimizi sokaklardan salonlara taşımak zorundayız. Torbalı çok hızlı kentleşen ve değişime açık bir ilçe.  Sosyal yaşama, düğünlere daha da değer katmak, anlamlı kılmak adına düğün salonları serisini önemsiyoruz. Vatandaşlardan da bu anlamda büyük destek görüyoruz.”

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.