SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Torbalı’da hayat pahalılaşıyor

Bu haber 11 Ağustos 2015 - 6:56 'de eklendi.

Her geçen gün gelişen ve büyüyen Torbalı’nın ekonomisi büyürken hayat pahalılığı da artıyor. Gelişmiş sanayisi ve geniş iş istihdam sahaları bulunan Torbalı’da, göç yoluyla nüfus her geçen gün artıyor. Torbalı Fatih Emlak’ın sahibi Hasan Sak emlak piyasasındaki önemli gelişmeleri açıkladı

HER geçen gün gelişen ve büyüyen Torbalı’nın ekonomisi büyürken hayat pahalılığı da artıyor. Gelişmiş sanayisi ve geniş iş istihdam sahaları bulunan Torbalı’da, göç yoluyla nüfus her geçen gün artıyor. Nüfusun artması ve ilçenin gelişmesi Torbalı’da yeni konut alanları inşa edilmesine neden olurken, mevcut konut fiyatları da her geçen gün artıyor. Torbalı’nın gelişmesi ve büyümesine paralel olarak konut fiyatları da artıyor. Konut ve emlak piyasası uzmanları, özellikle son bir yılda konut fiyatlarındaki artışın yüzde 20’lere vardığını belirtiyor. Konut fiyatlarındaki artış, Torbalı’yı yatırımcılar için gözbebeği haline getiriyor. Her geçen gün yeni toplu konut inşaatlarının başladığı Torbalı’da yükselen emlak fiyatlarına rağmen, emlak satışları hızla sürüyor. İlçe dışından gelen yatırımcılar emlak satışlarına canlılık kazandırırken, Torbalı’nın yerlisi olan vatandaşlar yüksek konut fiyatları ve ev kiraları nedeniyle kalacak yer bulmakta zorlanıyor.

KONUT FİYATLARINDAKİ ARTIŞ DEVAM EDECEK

TORBALI’NIN nüfusunun artması ve gelişmesiyle doğru orantılı olarak konut fiyatları da artıyor. Uzmanlar Torbalı’da konut fiyatlarının son bir yılda yüzde 20 arttığını belirtiyor. Konut fiyatlarındaki artışın birçok nedeni bulunuyor. İlçemizin önde gelen emlak şirketlerinden Fatih Emlak’ın sahibi Hasan Sak, ilçedeki emlak fiyatlarının yükselmesinin 5 yıl önce İZBAN projesi ile başlayarak anormal seviyelere ulaştığını söyledi.

NÜFUS FİYATLARI ARTTIRDI

TORBALI’NIN sanayideki gelişmişliği ve aldığı göç ile nüfusunun artmasının da fiyatların artmasında etkili olduğunu belirten Hasan Sak, “Torbalı her geçen gün büyüyen ve gelişen bir ilçe. Göç hızı ve nüfus artış hızı yüksek olan bir ilçe. Torbalı’nın nüfusu ve yaşam standartları arttıkça insanlar için tercih edilen bir şehir haline geliyor ve buda emlak fiyatlarının artmasına neden oluyor” dedi. İZBAN’ın tamamlanması, organize sanayi bölgesinin faaliyete girmesi ve ilçedeki bir takım aksaklıkların giderilmesinin ardından emlak fiyatlarının daha da artacağını belirten Hasan Sak, artan talep karşısında Torbalı’da yeni konut alanlarının imara açılacağını ve uygun fiyatlı ev bulmak isteyen vatandaşların Torbalı merkeze uzak yerlerden konut almak durumunda kalacaklarını ifade etti.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.