SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Torbalı’da güçlüklerle baş edebilme konuşuldu

Bu haber 30 Kasım 2015 - 14:14 'de eklendi.

Torbalı Belediyesi’nin davetlisi olarak ilçeye gelen Psikolog İlknur Peder, Belediye Kültür Merkezi’nde “Güçlüklerle baş edebilme sanatı” konulu bir konferans verdi. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in de, izlediği konferansa çoğunluğu lise öğrencisi olmak üzere çok sayıda kişi katıldı. Özürlü bir birey olarak dünyaya gelen İlknur Peder, dinleyicilere kendi hayat hikayesinden kesitler sundu. Zaman zaman soru cevap şeklinde süren konferansta İlknur Peder, gençlere hedef eksenli bir hayatın öneminden bahsederek hayallerinden asla vazgeçmemeleri tavsiyesinde bulundu. Gençlere hayatın sadece sınavlardan ibaret olmadığını ifade eden Peder, problemler karşısında pozitif düşünmenin önemine vurgu yaptı.

Mutluluk adacıkları oluşturalım

Günümüzde kişilerin pek çok unsurun etkisiyle mutsuz bireyler haline geldiğinden bahseden İlknur Peder, “İçinde bulunduğumuz şartlar ne olursa olsun hayatımızdan keyif olmaya ve yaşadığımız her anın kıymetini bilmeye gayret göstermeliyiz. Gün içinde mutlu olacağımız anlar mutlaka olacaktır. Kendimiz için küçük küçük mutluluk adacıkları oluşturabilirsek hayattaki zorluklarla çok daha kolay başa çıkabiliriz. Maalesef toplum olarak birbirimizi çok çabuk demoralize edebiliyoruz. Başkalarının bizimle alakalı negatif görüşlerine takılmadan başarı yolunda azimle ilerlemeliyiz.” dedi.

Adnan Yaşar Görmez, “Son derece faydalı bir konferanstı”

İlknur Peder’i Torbalı’da ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “ Güçlüklerle baş edebilme konulu konferansın özellikle hayat yolunun başındaki gençlerimiz için son derece faydalı olduğunu ifade etmeliyim. Torbalı’da zaman zaman bu tür konferanslarımız oluyor. Belediye olarak bunları gençliği eğitme misyonumuzun önemli bir parçası olarak görüyoruz.” dedi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.