SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Torbalı’da film gibi aşk!

Bu haber 04 Ağustos 2015 - 11:00 'de eklendi.

Filmlerde görmeye alışkın olduğumuz sahnelerden biri Sağlık Köyü’nde yaşanıyor. Hanım Ayşe eşi vefat edince aile tarafından vefat eden kişinin kardeşiyle evlendirildi. Abdül- Ayşe çifti bir asrı geçen ömürlerinden 2 çocuk sahibi oldular

SAĞLIK Mahallesi’nde yaşayan Söğütlü ailesi adeta yıllara meydan okuyor. Bir asır deviren çift ilk günki aşklarıyla birbirlerine sımsıkı bağlılar. 2 çocuk sahibi Söğütlü ailesi birbirlerine olan aşklarıyla adeta boşanma davalarının rekora koştuğu ülkemizde ibret oluyor. Hanım Ayşe Söğütlü ömründe 110 yılı geride bırakırken Abdül Söğütlü ise 95 yaşına demir attı. Eşine ilk günki aşkla bağlı olduğunu ifade eden Abdül Söğütlü, “Eşim benim evimin temeli. Allah bize uzun ömür versin” dedi.

HAYAT HİKAYELERİ OLDUKÇA İLGİNÇ

Genellikle filmlerde görmeye tanık olduğumuz sahnelerden biri Sağlık Mahallesi’nde yaşandı. Hanım Ayşe, Söğütlü ailesine gelin olarak geldi. Yıllar sonra eşi Osman Söğütlü yaşadığı bazı rahatsızlıklar sonucu hayatını kaybetti. Acılı geline Söğütlü ailesi sahip çıkarak gelini kendi kızlarıymış gibi sahiplendi. Hanım Ayşe daha sonra vefat eden Osman Söğütlü’nün kardeş Abdül Söğütlü’yle evlendirildi. 50 yıl önce evlenen çiftin Nebi ve Mehmet isminde 2 çocukları oldu.

SAĞLIK’LI YAŞADILAR

Doğma büyüme Sağlık Köylü olan Hanım Ayşe yıllara adeta meydan okuyor. 110 yılı geride bırakan Söğütlü, kimsenin yardımı olmadan yürüyor, gündelik işlerini yapıyor. Devamlı ev işleri yapan Hanım Ayşe, ilerleyen yaşına rağmen sağlıklı olmasını beslenmesine ve eşinin kendisine olan bağlılığına bağlıyor. Uzun ömürlerini yaşadıkları huzurlu hayata bağlayan Abdül Söğütlü, “Maddi olarak rahat bir hayat yaşamasak da biz hep huzurluyduk. Karşılaştığımız durumlar, zorluklar, sıkıntılar karşısında birbirimize sımsıkı sarıldık” dedi. Beslenmelerine dikkat ettiklerini ve organik ürünler tükettiklerini sözlerine ekleyen Söğütlü, “Bizim zamanımızda abur cubur ürünler yoktu. Doğayla iç içe büyüdük. Sağlıklı ve şifalı otları kaynatıp yiyiyoruz. Bu yüzden sağlıklı ve uzun bir hayat yaşadık” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.