SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Torbalı Müftüsü’nden kasis fetvası

Bu haber 10 Aralık 2015 - 8:11 'de eklendi.

Kent Konseyinde kasislerle ilgili sıkıntılarını dile getiren Akman’a destek çıkan Müftü Keskin’in kasis ‘fetvası’ toplantının önüne geçti. Keskin, kasisler insani değil bunu icat eden öteki dünyada ceremesini çekecek dedi

ÖNCEKİ gün Torbalı Kent Konseyi’nin 3. Genel Kurulu gerçekleşti çok sayıda katılımcıyla gerçekleşen toplantıda ilçede görünen sorunlar ve yapılması gerekenler konusunda bilgi alışverişinde bulunulurken en çok ilgi çeken konu Şoförler Odası Başkanı Cıva İsmail Akman’ın kasislerle ilgili yaşanan sıkıntıyı dile getirmesiyle başladı. Akman’ın araçlara zarar verdiği ve yanlış yapıldığını belirttiği kasislerle ilgili birçok kişi söz alırken, konuyla ilgili en çarpıcı görüş İlçe Müftüsü Semih Keskin’den geldi. Keskin kasisleri icat eden kişinin ve uygulayanın, icadın ceremesini çekeceğini söyledi.

KESKİN: KASİSLER İNSANİ DEĞİL

Genelde okul önlerinde ve yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde belediyelerce yapılan kasisler Yargıtay tarafından konulan maddece yasak olsa da her sokakta neredeyse bulunuyor. Araçlara ciddi zararlar veren bu kasislerle ilgili önceki gün gerçekleşen Kent Konseyi Toplantısı’nda Şoförler Odası Başkanı Cıva İsmail Akman sıkıntılarını dile getirdi. Araçlarda maddi hasarların oluştuğunu belirten Akman’a destek veren Müftü Keskin’in çıkışı bir anda herkesi şaşırttı. Keskin, “Kasisler insani değil. Kim bu kasisleri icat ettiyse bunun ceremesini çekecek. Bütün alt takımlar bundan zarar görüyor. Avrupa’da durum böyle değil. Orada hız düşürücü sistemler var” dedi. Keskin’in “Kim bu kasisleri icat ettiyse bunun ceremesini çekecek” ifadesi gündem maddelerinden daha çok konuşuldu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.