SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Torbalı Doğa Koleji’nden %100’e varan burs

Bu haber 09 Temmuz 2019 - 10:56 'de eklendi.

Doğa Koleji Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi LGS başarınızı yüzde 100’e varan bursla ödüllendiriyor sizi Türkiye’nin en ayrıcalıklı lise eğitimiyle tanıştırıyoruz.

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, 2019 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nu, yerel ve merkezi yerleştirme sistemiyle öğrenci alan okulların yüzdelik dilimlerini açıkladı. Doğa Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenleri, tercih sürecinde öğrencilerin en doğru kararı vermesi konusunda yönlendirmede bulunmak üzere Torbalı Doğa Koleji tanıtım ofisinde  bulunacak. Liseye Giriş Sınavlarında başarı elde eden öğrenciler, Doğa Anadolu Liseleri ve Fen Liseleri’nde %100’e varan burs imkanıyla eğitim alma imkanı elde edecek.

DOĞA Koleji’nde öğrenciler, küçük yaşta aldıkları İngilizce eğitimi, lisede Doğa’ya özgü t-MBA modeli, kodlama ve robotik dersleri ile geleceğin liderleri olarak yetişiyor. Akademik alandaki başarıları ve akademik kadrosu, yabancı dil eğitimi, proje modelli eğitim anlayışı, üniversiteye hazırlık programı, sanatsal, sportif ve sosyal faaliyetleri, kendi eğitim materyallerini oluşturması gibi birçok özelliği Doğa Koleji’nin tercih edilme sebeplerinin başında geliyor. Öğrenciler, fark yaratan eğitim yöntemleriyle geleceğe doğru şekilde hazırlanıyorlar.

 BURS KOŞULLARI BELİRLENDİ

LİSEYE Geçiş Sınavı’na katılan 8. sınıf öğrencilerini ve velilerini yakından ilgilendiren tercih süreci başladı. Doğa Koleji ortaokul ve lise müdürleri ile birlikte belirlenen “Doğa Koleji liseye kabul koşulları ve burs olanakları” gözden geçirilerek değerlendirmeler yapıldı. Liseye Giriş̧ Sınavları’nda başarılı olan öğrenciler, Doğa Anadolu Liseleri ve Fen Liseleri’nde %100’e varan burs imkanıyla eğitim alma fırsatı elde ediyor. Öğrencinin aldığı LGS puanına göre burs imkanı sunan Torbalı Doğa Koleji yüzdelik dilimi yüksek olan pek çok öğrencinin kaydını Anadolu ve Fen Lisesine yapmış durumda. Torbalı Doğa Fen Lisesinde eğitim almak isteyen öğrenciler LGS’den aldığı yüzdelik dilime göre eğitim görecek. Belirli yüzdelik dilim içerisindeki öğrencilerin eğitim alacağı Fen Lisesi kontenjanının sınırlı olduğu belirtildi.

“TERCİH DÖNEMİNDE YANINIZDAYIZ”

DOĞA Koleji Müdür Yardımcısı ve Rehberlik Öğretmeni Irmak Peker, Buse Çetin :“Tüm öğrenciler, tercih sürecinde liselerin eğitim imkanlarını detaylı bir şekilde inceleyerek geleceğine yön verecek bir lise tercih edecek. Tercih sürecinde öğrencilerimize güçlü akademik içeriğimizi doğru anlatmak ve öğrencilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak için hazırlıklarımızı titizlikle tamamladık. Tanıtım ofisimizde Doğa Koleji eğitimi hakkında ayrıntılı bilgilendirmeler yapıyoruz. Öğrencilerimizin okulumuzu tercih etmesi durumunda %100’e varan burs imkanından yararlanmalarını sağlıyoruz” dedi.

 AYRICALIKLI LİSE EĞİTİMİ DOĞA’DA

EĞİTİMİ yalnızca bilginin aktarıldığı süreç olarak kabul etmeyen Doğa Koleji, eğitimde fark yaratan konseptleri ile öğrencilerini yetiştirmeye devam ediyor. Merak eden, araştıran, sorgulayan öğrenciler yetiştiren Doğa Koleji, proje modelli lise eğitimi ile öğrencilerine bilimsel süreç becerileri kazandırarak onların olayları bilimsel bir bakış açısıyla değerlendirmesine olanak sağlıyor.

BİLİM ve teknolojinin baş döndürücü bir hızla değiştiği günümüzde artık okul müfredatları öğrencilere bilgi değil, beceri kazandırmaya yönelik geliştirilmektedir. Bu bilinçle Doğa Koleji lise eğitimine, t-MBA eğitiminin yanına Proje modelli lise eğitimini de koyarak öğrencilerine 21. yüzyılın gerektirdiği tüm yeterlilikleri kazandırmayı hedefliyor. Doğa Anadolu Liseleri ve Doğa Koleji Fen Liseleri, öğrencilere sunduğu %100’e varan LGS bursuyla başarıyı ödüllendirerek eğitime destek veriyor.

 

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Reklam Kodu r026