SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Torbalı Cezaevi’nde de yatan Nişanyan’ın evleriyle ilgili yıkım kararı

Bu haber 18 Mart 2015 - 7:45 'de eklendi.

Dilbilimci ve yazar Sevan Nişanyan’ın, 2 yıl hapis cezası almasına neden olan İzmir Şirince’deki evlerinin bir kısmının yıkımının gerçekleştirilmesine karar verildi. Dilbilimci ve yazar Sevan Nişanyan’ın hapse gönderen İzmir Şirince’deki evlerinin bir kısmının yıkımı için karar çıktı. Nişanyan, bir süre Torbalı Cezaevi’nde de hapis yatmıştı.

Agos’un haberine göre, Şirince’nin bağlı olduğu Selçuk Belediyesi, Nişanyan’ın evlerin mülkiyetini bağışladığı Nesin Vakfı’na gönderdiği 24 Şubat 2015 tarihli yazıda, İzmir 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nün 13 Mart 2014 tarihinde verdiği karar uyarınca, “kaçak olarak yapıldığı” gerekçesiyle sözü edilen yapıların “ivedilikle yıkılmasını” talep etti.

Kararda, yıkımın yapılmaması durumunda bu işlemin Selçuk Belediyesi’nce yapılarak, masrafların Nesin Vakfı’ndan alınacağı belirtiliyor. Nişanyan, 2011 yılında, Nişanyan Oteli, tarihi ev, hamam, arsa, konak, çiftlik ile çok sayıda bağevi ve Hodri Meydan Kulesi’ni içeren mülklerin kendisine ait paylarını Nesin Vakfı’na bağışlamıştı.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026