SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

“Torbalı bir devlet üniversitesine artık hazır”

Bu haber 11 Aralık 2015 - 13:35 'de eklendi.

Torbalı Kent Konseyi toplantısında konuşan Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, son 18 ayda gerçekleştirdikleri hizmetleri anlattı.  İlçenin artık bir devlet üniversitesine hazır olduğunu belirtti.

Torbalı’nın 2015 yılında hem kamu yatırımları hem de belediye hizmetlerinde altın yılını yaşadığını, 2016 yılı hedefinin ise tam bir sıçrama olacağını kaydeden Başkan Görmez konuşmasını şöyle sürdürdü,” 250 yataklı modern devlet hastanemizin inşaatı planlandığı gibi devam ediyor. Sadece kaba inşaatına 53 milyon harcanıyor.”

FETREK ÇAYI SULTANLAR VADİSİ TAM HIZ

Küçük Menderes Nehri’ni besleyen, Torbalı’yı bölgenin tarımsal üretim merkezi haline getiren Fetrek Çayı’ndaki yoğun kirlenmeyle yok olma tehlikesini ortadan kaldırıyoruz.

Suyu, toprağı koruyacak ve burayı Türkiye’nin en büyük sosyal yaşam kampüsüne dönüştürecek 22 Km’lik Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi Projesi için çalışmalara başlandı.

HUZUREVİ AÇILIYOR

Yapımı belediyemizce tamamlanan İzmir’in en modern Huzurevi’ni yakında hizmete açıyoruz. 100 yaşlımıza beş yıldızlı otel kalitesinde hizmet verecek bu tesislerin işletmeciliğini alanında daha profesyonel olan Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devrettik.

Yeni sosyal tesisler, parklar, yaşam alanları, bisiklet yolları, spor sahaları için 12 bin metrekarelik arsa istimlak ederek 3 milyon TL’den fazla ödeme yaptık.

Eğitim öğretime destek olmak için okullarımıza 50,000 metrekare arsa bağışında bulunduk. 3 okulun inşaatı bitti. 4 okulun yapımı devam ediyor. 11 okul için bakanlığa yatırım teklifi gönderildi.

İZMİR’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK.

İzmir’de bir ilki gerçekleştirdik ve çöp ayrıştırma tesisi kurduk. Bütün atıkları ayrıştırıyor, ekonomiye ve çevreye değer katıyoruz. Kültür-sanat ve spor okullarımız ile yüzlerce vatandaşımıza hitap ediyoruz .

ÜNİVERSİTE NEDEN OLMASIN?

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, kentin sahip olduğu potansiyelin ve  stratejik konumunun bir devlet üniversitesini de kaçınılmaz kıldığını belirterek “Torbalı sanayisi, nüfusu, ulaşılabilirliği, sosyal hayatı, kültürel hayatı itibariyle buna hazır. Sadece  35 bin öğrencimiz var. Bunların hedefi kuşkusuz üniversite, çevre ilçelerimizle Menderes havzası üniversiteye hazır.”  şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.