SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Torbalı Bahçeşehir Koleji eğitim-öğretime başladı

Bu haber 22 Ekim 2015 - 7:40 'de eklendi.

 

Bahçeşehir Kolejleri arasındaki en büyüğü olan Torbalı Kampüsü’nün dün basına tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtımda konuşan Kurucu Yıldırım Baytekin, bu yatırımın bir son değil aksine yeni bir başlangıç olduğunu söyledi.

Türkiye’nin doğusundan batısına aynı standartlarda uyguladığı eğitim anlayışı ile hizmet veren Bahçeşehir Koleji, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında Torbalı’da hizmete girdi. Bölgenin okulu olma niteliği taşıyan Bahçeşehir Koleji Torbalı, Türkiye’nin en iyi okulları arasında yer alacak. 

ANAOKULUNDAN üniversiteye yaşam boyu eğitim hizmeti veren Bahçeşehir Koleji Torbalı Kampüsü, anaokulu, ilkokul ve ortaokulu ile çocukları yaşama en donanımlı şekilde hazırlayacak. “Bahçeşehir Koleji nerede yeni bir hamle yapsa, o bölgedeki insanların yüzleri gülüyor” diyen Torbalı Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları kurucusu Yıldırım Baytekin, “Çocuklarını çok iyi bir yere emanet etmenin huzuru içindeler. Biz de ülkemize yeni bir okul, yeni bir eğitim tesisi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bahçeşehir Koleji Torbalı Kampüsü çok güzel oldu. Önümüzdeki yıllarda eğitim camiası bu okulu takip edecek. Buradaki gelişmeleri görecek. Çünkü okulumuz içerisinde inovasyon laboratuvarından bilim müzesine kadar birçok özel alan oluşturduk. Mükemmel bir kampüs ortaya çıktı” dedi.

YILDIRIM Baytekin konuşmasına, Bahçeşehir Kolejinin eğitimdeki öncelikleri anlatarak devam etti. TEOG başarılarına vurgu yaparken, yabancı dil eğitimine verilen önemin ve benzeri olmayan yabancı dil eğitim sisteminin altını çizdi.  Baytekin, mükemmel bir okul yapmanın, en iyi öğretmenlerle çalışmanın, en iyi eğitim sisteminin oluşturulmasının yeterli olmadığını, önemli olanın bir “atmosfer” yaratmak olduğunu söyleyerek, bu atmosferin de ancak velilerin de katılımıyla oluşabileceğini söyledi.

DÜNYA Okulu vizyonuyla 69 kampüs, 109 okulu ile kaliteli eğitimi Türkiye’nin her noktasına ulaştıran, yeni nesil eğitime öncülük eden ve TEOG başarılarıyla Türkiye’nin zirvesinde yer alan Bahçeşehir Koleji, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı kapsamında Torbalı Kampüsü’nde eğitime başladı. Baytekin, öğrencilerin okula uyum devresi olarak adlandırılan oryantasyon sürecinden sonra anaokulundan üniversiteye yaşam boyu eğitim hizmeti vereceklerini, anaokulu, ilkokul ve ortaokulu ile çocuklarımızı yaşama en donanımlı şekilde hazırlayacağını ifade etti.

TORBALI Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları kurucusu Yıldırım Baytekin, açtığı okullarla hizmet için elinden geleni yapmaya gayret gösterdiğini söyledi. Gençlerin ufkunu açmanın kendisi için onur verici olduğunu ifade eden Baytekin, “Bu topraklar üzerindeki insanlara hizmet etmek, yardımcı olabilmek özellikle de gençlerin ufkunu açabilmek benim için çok büyük bir onur adeta bir ibadet. Bu anlayışla çalışıyoruz ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bahçeşehir Kolejlerinin en önemli okullarından bir tanesini Torbalı’da açmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu eserin yapılmasında emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Dünya ile yarışmak için kampüslerimizin sayısını da çoğaltıyoruz. Torbalı’da açtığımız bu okulun en iyi olması için dünyanın neresinde eğitimle ilgili bir yenilik görürsek bu okula getireceğiz. Okulumuz Torbalımıza bölgemize ve memleketimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

HAYATININ 20 yılını eğitime verdiğini belirten Baytekin, “Ülkelerin ekonomik büyümesi sürecinde eğitimin önemli olmasının iki sebebi var. Öncelikle, kişilerin becerisi arttıkça genel olarak daha üretken olurlar ve kazandıkları ücret ve gelirleri artar. İkincisi ise, GSMH’larını artırmak isteyen her ülke için globalleşme, uluslararası pazarlarda etkili rekabet edebilecek yenilikçi ürün ve hizmetleri sunabilmesi demektir” dedi.

‘EKONOMİK KRİZLERDEN BARIŞ KÜLTÜRÜ YOKSULLUĞUNA TEK ÇARE EĞİTİM’

GÖÇ, salgın hastalıklar, terör, çevre kirliliği, siyasal ve ekonomik krizler gibi sayısız olaylar içinde dünyanın acı çektiğini belirten  Baytekin, özellikle etik çerçevede yaşanan bölünmüş, parçalanmış bir dünyaya doğru gidiyor olma gerçeğine dikkat çekti. Yaşanan bu gelişmelerin insanları birbirinden uzaklaştırdığını, birbirine karşı duyarsız ve yabancı kıldığını, hatta düşman ettiğini belirten Baytekin, “Tüm bu yaşananlar için asıl çare, bütün ülkelerin, hepimizin; sorunlar karşısındaki ortak çözüm paydamız olan eğitimdir. Bizler, ekonomik krizlerden barış kültürü yoksulluğuna kadar pek çok ortak dünya probleminin çözümünü, eğitimde aramaya başlamalıyız. Günümüzde herhangi bir sorun, nasıl bütün insanlığın sorunuysa bütün sorunların ortak temel çözümü de eğitimdir” dedi.

BAYTEKİN, “Yenilikçilik ve girişimcilik ruhu taşıyan ve üretim temelli bir eğitim istiyoruz. Bu sayede ekonomiler kendilerini yenilesin, üretim bollaşsın istiyoruz. Bunlar yapılırken giderleri azaltacak, sorunları önleyecek;  hastalığı hastalanmadan önleyecek tedbirler üretilmelidir. Üretim kadar tüketimin de yönü, sebebi, miktarı sorgulanmalıdır. Günümüzde eğitimden en büyük beklentimiz, insanların birlikte yaşama kültürüyle donanmış olmalarını sağlamaktır. Çünkü günümüzün sorunları bu noktada düğümlenmektedir” dedi.

‘İNSANLIĞI SAVAŞLAR DEĞİL EĞİTİM KURTARACAK’

DÜNYAYI tehdit eden bu olayların başında, birlikte yaşam kültürünün yeterince içselleştirilememiş olması  geldiğini belirten  Baytekin, “Umudumuz ve beklentimiz o dur ki, toplumlar bir gün, silahlanmaya ayrılan kaynaklarından daha fazlasını eğitimleri için talep edeceklerdir. İnsanlığı savaşların değil, ancak eğitim zaferlerinin kurtaracağını hiç unutmayacaklardır. Eğitim sorunları ile boğuşan her ülke, satın alacağı silahla kurtulamayacağını mutlaka anlayacak ve bu yolu terk edecektir. Bütün insanlar; insanlığın ortak değerlerinde buluşmayı, birbirlerine saygı duymayı öğrenecek ve başaracaktır. Bizim beklentimiz de çok daha fazlası değil: Çocuklarımız sağlık içinde büyüsünler, iyi eğitilsinler ve barış içinde yaşasınlar” dedi.

‘EĞİTMENLERİMİZ YIL BOYUNCA KURUM İÇİ EĞİTİM ALACAK’

BAHÇEŞEHİR Kolejleri, kurum içi eğitimlerle öğretmenlerini devamlı bir eğitime tabi tutuyor. Öğretmenlerin 2015-2016 eğitim öğretim yılına yoğun bir eğitim programı ile hazırlandıklarını ifade eden Bahçeşehir Koleji Torbalı Eğitim Öğretim Koordinatörü Yıldırım Baytekin sözlerine şu şekilde devam etti: “Eğitimcilerimiz, yıl boyunca işlenecek konu ve sistemler ile ilgili seminer ve eğitimlere katıldılar ve katılmaya devam edecekler. Kişiye Özgü Öğretim Modeli’nin etkin bir şekilde uygulanmasıyla ilgili eğitim alan öğretmenlerimiz, farklılıklara göre öğretim modellerini zenginleştirip, öğrencilerin de öğrenmeyi en iyi şekilde gerçekleştirmesini sağlayacaklar. Aynı zamanda öğretmenlerimizi, sektördeki yenilik ve gelişmelerden de haberdar edecek, kişisel ve mesleki gelişimlerini sağlayacağız. Uygulayarak öğrenmenin ayrıcalığını yaşayacak olan eğitmenlerimizin kurum içi eğitimleri büyük önem arz ediyor.”

‘TEOG’DA MARKA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

AKADEMİK başarılarıyla her yıl zirvede kalan Bahçeşehir Kolejleri, TEOG (Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş) sınavındaki başarılarıyla da her yıl adından söz ettiriyor. Bu sonucun eğitim kalitesinin Türkiye’nin her yerinde aynı standartlarda sunulmasıyla ilişkili olduğunu belirten Yıldırım Baytekin, konuyla ilgili açıklamasına şu sözleri ekledi: “Öğrencilerimizin süreç içindeki öğrenme düzeyini belirlemek amacıyla Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) denemeleri yapacağız. Yapacağımız denemeler ile öğrencilerin seviyeleri tespit edilecek olup, hedeflenen amaca hangi düzeyde ulaşacağımız incelenecek. Sınav sonrasında öğrencilerimizin eksik olduğu üniteler belirlenerek, eksikliklerin tamamlanmasına yönelik çalışmalar yapılacak. Her öğrencimizi bireysel olarak takip ederek sınava hazırlayacağız. Sistemli çalışmanın mükafatını TEOG sınavındaki başarılarla alacağız.”

‘SOSYAL GELİŞİMİN ÖNCÜSÜ’

YENİ nesil eğitimin öncüsü olan Bahçeşehir Okulları, Torbalı’da modern bilime dayalı eğitim verecek. Akademik anlamda donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Bahçeşehir, öğrencilerini sosyal anlamda da destekleyen bir kurum olarak hizmet verecek. Görsel sanatlar, müzik, spor, bilim ve kültür etkinlikleri konusunda kaliteli eğitimin adresi olacak olan Bahçeşehir Koleji Torbalı’ya yeni bir değer katacak. Öğrencilerinin sosyal gelişimlerini yetenekleri doğrultusunda yönlendirmeyi hedefleyen Bahçeşehir Kolejleri, Torbalı’da açtığı kampüste her öğrencisinin mutlaka bir kulübe üye olmasını sağlayacak. Yaz okullarından, popüler okullara, akıl oyunlarından kültürel etkinliklere kadar alternatif modülleri öğrencileri ile buluşturacak olan Bahçeşehir Koleji Torbalı sosyal gelişimdeki isminden de söz ettirecek. Bahçeşehir Koleji Torbalı’nın sosyal, kültürel, spor ve bilimsel alandaki alanları ise şu şekilde:

 • Toplam 48 Derslik (Anaokulu, İlkokul, Ortaokul)
 • Toplam Kampüs Alanı 35 bin m2
 • 350 Kişi Kapasiteli Konferans Salonu
 • Kütüphane
 • Kapalı Spor Salonu
 • Açık Spor Tesisleri (Basketbol, Voleybol, Tenis, Futbol)
 • Sanat Atölyeleri
 • Bilim Müzesi
 • İnovasyon Laboratuvarı
 • Fen Laboratuvarı
 • Bilgisayar Laboratuvarı
 • Robotik Laboratuvarı

 

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.