SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Torbalı Atatürk’ü zirvede andı

Bu haber 09 Kasım 2015 - 13:42 'de eklendi.

Torbalı Belediyesi Dağcılık Ve Doğa Yürüyüşleri Kulübü 10  Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri  Kapsamında  Mahmut Dağı Zirvesine Çıkıp  Türk Bayrağını Astı…

 Torbalı Belediyesi Dağcılık Ve Doğa Yürüyüşleri  Kulübü , Kemalpaşa sınırlarındaki Mahmut Dağı’nın zirvesine Atatürk motifli dev bir Türk bayrağı astı.

Pazar sabahı  Kemalpaşa  Dereköy’den yola çıkan 60 kişilik ekip tam 12 kilometrelik bir tırmanıştan sonra Mahmut Dağı’nın 1400 rakımlı zirvesine ulaştı. Yanlarında getirdikleri 6 metre uzunluğundaki ve 4 metre genişliğindeki Atatürk motifli Türk bayrağını zirvedeki yangın gözetleme kulesine asan ekip,bayrak önünde hatıra pozu çektirdi.Torbalı Belediyesi Dağcılık Kulübü’nün kurucularından olan Selahattin Koçak “Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım dolayısıyla böyle bir etkinlik yaptıklarını ifade ederek, “ Ata’mıza olan saygı ve sevgimizi bu şekilde göstermiş olduk. Ruhu şad olsun”dedi.

BAŞKAN GÖRMEZ ARAYIP KUTLADI

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, 1400 rakımlı zirveye ulaşan dağcılık kulübü üyelerini arayarak kutladı.  Başkan Görmez” Biz Torbalı farkıyla Atatürk’ü andık.  10 Kasım’da yas tutmak yerine, farklı sosyal, kültürel, sportif etkinliklerle Atatürk’ü eserlerini  anmanın daha anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle dağcılık kulübümüzü kutluyoruz.” dedi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.