SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Taşıdığın can, patlıcan değil!

Bu haber 27 Temmuz 2015 - 8:49 'de eklendi.

15 tarım işçisinin ölümünün üzerinde 1 ay geçmeden ibretlik bir görüntüye şahit olduk. 20 işçiyi kasada, 6 kişiyi şoför koltuklarında taşıyan sürücü, dakikalarca da cep telefonu ile konuştu!

GEÇTİĞİMİZ haftalarda Manisa’da kamyonet kasasında taşınan 15 tarım işçisinin trafik kazasında can vermesi kısa sürede unutulmuşa benziyor. Tarım işçileri, hala istif bir vaziyette kamyonet ve traktör kasalarında taşınmaya devam ediliyor. Önceki gün objektiflere Arslanlar Köyü’nde takılan bu görüntü ne kazalardan ne de ölümden ders alındığını ortaya koyuyor. Traktörün arkasında yaklaşık 20 işçi bulunurken, şoförün yanında ise 6 kişi oturuyor. Bu yetmiyormuş gibi şoför, seyir halinde iken cep telefonuyla konuşuyor.

DAKİKALARCA TELEFONLA KONUŞTU

Objektife yansıyan bu görüntüde insan hayatının ne kadar ucuz olduğu bir kez daha gözler önüne serildi. Traktör arkasında sıkışarak yolculuk yapan işçilerin zor anları yetmiyormuş gibi şoför koltuğunun yanında 6 erkek işçi bulunuyor. Yaklaşık 30 işçinin güvenliği olmadan yoluna devam eden şoför dakikalarca telefonla konuşarak aracı kullandı. Arslanlar Mahallesi yakınlarından Bayındır yoluna çıkan ve oradan da merkeze doğru ilerleyen traktörü herhangi bir güvenlik ekibi durdurmadı. Tarlalarda başlayan hareketlilikle birlikte traktör römorklarında taşınan tarım işçileri her gün tehlikeli bir şekilde yolculuk yapıyor. 50 lira yevmiye için yüzlerce işçi her sabah traktör römorklarında canlarını hiçe sayıyor.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.