SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Tarihinin en kirli dönemi!

Bu haber 09 Ekim 2015 - 9:00 'de eklendi.

Küçük Menderes nehri tarihinin en kötü dönemini yaşıyor. Kirliliği ile bölge halkını rahatsız eden nehir, simsiyah akmaya devam ederken henüz çözüm bulunamaması tepki topluyor.

SUBAŞI bölgesinden geçen ve Selçuk Pamucak’ta denize dökülen Küçük Menderes Nehri tarihinin en kötü kirliliğini yaşıyor. Her geçen gün hızlı bir şekilde kirlenen Küçük Menderes nehri, kapkara olmuş durumda.  Bölgeden dahi geçilmez bir hal alan nehir, çevreye çok kötü bir koku yayıyor. Vatandaşların yaya ve araçlarıyla geçtiği noktada burunlarını kapatarak yollarına devam ediyor. Daha önce balıkların tutulduğu nokta artık çöpler belirgin bir şekilde görünüyor. Evsel atıkların dahi bulunduğu bölge temizlenmeyi bekliyor.

ÇÖZÜM ŞART

Torbalı sınırları içerisinde olan ve toplamda 175 kilometre uzunluğundaki bu nehrin özellikle bu mevsimde daha çok kirletmesi vatandaşları epeyce rahatsız etmiş durumda. Bölgede çok kötü bir kokuya neden olan nehir, yetkililer tarafından temizleneceği sözü verilmiş fakat yerine getirilmemişti. Subaşı Mahalle Muhtarı Mehmet Tanır, “Kokunun mahallemize kadar gelmesi vatandaşları rahatsız ediyor. Defalarca başvuruda bulunuldu fakat geri bir dönüş yapılmadı. Akan suyun simsiyah olması büyük bir tehlikenin göstergesidir. Bu kirliliği artık vatandaş çekmek zorunda değil. Birileri gelip bu duruma çözüm bulsun. Hastalıklar artmaya başladI” diye konuştu.

SÖYLEMEKTEN BIKTIK

Nehirde akan suyun bahçelerde sulama amaçlı kullanıldığı, bazı vatandaşlar tarafından balık tutulduğu bir nehir olan Küçük Menderes eski günlerini arar oldu. Zehir akıtmaya başlayan nehir, kilometrelerce giderek bölgesindeki herkese zarar veriyor. Yaydığı pis kokudan dolayı şikayetlerin ardı ardına geldiğini ifade eden Tanır, “Fabrika atıklarının yanı sıra evsel atıkların dahi atıldığı bölgede, “yok artık” dedirtecek görüntüler var. Birileri artık çözüm için harekete geçsin. Yoksa burası çöplük ve hastalık yuvasına dönüşür. Çuval, hayvan kemikleri, araç lastikleri, poşet, içki şişeleri gibi birçok atıklar var. Biz, söylemekten bıktık onlar harekete geçmemekten bıkmadı” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.