SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Takside uyuyan yolcu bir türlü kalkmayınca…

Bu haber 04 Kasım 2015 - 13:41 'de eklendi.

İngiltere’de bir taksi şoförü, gideceği adresi söylemeden uyuyakalan müşterisini bir türlü kaldıramayınca çareyi sosyal medyada buldu.

Birçok taksi şoförü, sarhoş yolcuyla karşılaşmış, arka koltukta uyuklayan müşteriyi uyandırmaya çalışmıştır. Hatta bazısı ayakta durmakta zorlanan yolcusunu evine kadar çıkarmıştır bile.

ÇAREYİ SOSYAL MEDYADA BULDU

Fakat İngiltere’de bir taksi şoförü, gideceği adresi söylemeden uyuyakalan müşterisini bir türlü kaldıramayınca çareyi sosyal medyada buldu. İngiliz The Mirror’a haber olan olay şöyle gelişti:

KOLTUĞA OTURUR OTURMAZ UYUDU

Yoldan bir taksi çeviren Jonny Helm, koltuğa oturur oturmaz uyumaya başladı. Şoför 26 yaşındaki adamı uyandıramayınca durumu bağlı bulunduğu durağın sorumlusuna bildirdi.

FOTOĞRAFINI ÇEKİP, PAYLAŞTI

Taksicinin patronu Ahroon Razaq da genç adamın uyurken çekilen fotoğrafını durağın Facebook hesabından paylaştı. Ve altına da şu mesajı yazdı:

“BU ADAMI TANIYAN VAR MI”

“Herkese merhaba, hâlâ uyanık olan ve bu adamı tanıyan biri varsa, lütfen bir adres bildirebilir mi? Çünkü bu adam taksilerimizden birinde uyudu ve şoförün elinde onu nereye bırakacağına dair hiçbir bilgi yok. Teşekkürler.”

MESAJ İŞE YARADI MI

Sosyal medyadan paylaşılan bu mesaj işe yaradı mı diye merak ediyorsanız, hayır. Johnny sonunda kendiliğinden uyanmış ve evine gitmiş. Habere konu olan hikâyeyi bir çocuk babası Johhn Helm şöyle anlatıyor: “11 aylık bir çocuğum olduğu için çok dışarı çıkmıyorum. Arkadaşlarla futbol maçı izledim. Maçtan sonra da içmeye devam ettim. Dürüst olmak gerekirse, çok ileri gittim. Taksiye bindiğimi hatırlamıyorum bile. Ayrıca beni uyandırma ihtimali yoktu, çünkü uykum çok ağırdır. Uyandığımda paniğe kapıldım ve koşmaya başladım. Otobüse binip eve gittim. Taksi durağının mesajıyla ilgili yüzlerce paylaşımı fark ettim. Utanç vericiydi. Taksicileri arayıp özür dileyeceğim.”

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.