SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Sosyal hırsızlar!

Bu haber 14 Eylül 2015 - 11:17 'de eklendi.

Dolandırıcılar Facebook hesabını çaldıkları Pınar H’nin facebook arkadaşlarından yaklaşık 6 bin lira parayı borç isteme yoluyla alıp, ortalıktan kayboldu. Mağdur kadın suç duyurusunda bulunacak.

GÜNÜMÜZÜN en etkili araçlarından biri olan sosyal medya yaşamımızın her yerinde yer almaya başladı. Her türlü etkinliğin yürütüldüğü sosyal medya dolandırıcıların da etkili silahları arasında yer alıyor. Dolandırıcıların yeni yöntemi arasında yer alan sosyal medya, son olarak Torbalı’da yaşayan Pınar H. İsimli vatandaşı zor durumda bıraktı. Kimliği belirli kişi ve kişiler tarafından Facebook hesabı çalınan Pınar H. Günler boyu girmediği adresine giremeyince şifresini unuttuğunu sandı. Bir arkadaşının kendisini aramasıyla olan bitenin farkına varan Pınar H. Büyük bir şebekenin içinde olduğunu anladı. Hesabı çalan kişiler Pınar H’nin arkadaşlarından toplamda yaklaşık 6 bin lira borç para istedi. Verilen hesaba para yatıran Pınar H’nin arkadaşları da mağdur oldu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Pınar H’nin hesabını çalan kişiler Pınar’ın arkadaşlarından borç para istedi. Bazı kişiler dolandırıcıların Pınar olduğunu düşünerek verilen hesap numarasına parayı yatırdı. Olayı çok sonradan duyan ve şehir dışında olduğu için şikayet edemediğini belirten Pınar H. Suç duyurusunda bulunacağını belirtti. Kişilerin IP adreslerine ulaştıklarını yeni açtığı facebook hesabından bulduğunu belirten Pınar H. Oldukça kötü durumda. Çok sayıda kişiden kendi adına borç para istendiğini söyleyen Pınar H. Yaklaşık olarak 6 bin liranın bu yolla dolandırıcıların hesabına yatırıldığını belirtti.

ARKADAŞI ARAYINCA ORTAYA ÇIKTI

İşi gereği şu an Aksaray’da olduğunu belirten Pınar H., “İlk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum. Hesabıma sık giren biri değilim. Günler sonra hesabıma erişmek istediğimde “şifre yanlış” ibaresini gördüm. Şifremi unuttuğumu düşündüm. İş yerinden bir arkadaşım beni arayıp istediğim parayı bana elden vereceğini söyledi. Kendisine paraya ihtiyacımın olmadığını söyledim. Bunun üzerine arkadaşım, “Dün facebooktan benden istemiştin ya” dedi. Hesabımın çalındığını bu şekilde anladım. Bana gelen ilk bilgilere göre dolandırıcılar 5750 lira parayı farklı farklı arkadaşlarımdan almış. Şikayetçi olacağım” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.