SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Sonra pişman olmayın, Son bir ayı iyi kullanın

Bu haber 27 Kasım 2015 - 11:48 'de eklendi.

Ege 5 Torbalı Sürücü Kursları Müdürü Memet Gökçe, 1 Ocak 2016 tarihinden önce kayıt yaptıran kişilerin avantajlı olacağını belirtti. Gökçe, resmi gazetede yayınlanan 17 Nisan tarihli Stajyer Sürücü Yasası’nın 1 Ocak tarihinden itibaren yürürlüğe gireceğini ifade etti

Ege 5 Torbalı Sürücü Kursları Müdürü Memet Gökçe, 1 Ocak 2016 tarihinden önce kayıt yaptıran kişilerin ehliyet konusunda daha avantajlı olacağını belirtti. 17 Nisan tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Stajyer Sürücü Yasa’sının 1 Ocak 2016 itibariyle yürürlüğe gireceğini ifade eden Gökçe, 2015’te kayıt yaptırılması halinde Stajyer Sürücülük uygulamasının geçerli olmayacağını sözlerine ekledi. Memet Gökçe, 2015’ten önce kayıt yaptırmanın avantajlarını ve stajyer sürücülüğün ne olduğuna dair detaylı bilgiler aktardı.

“1 OCAK’TA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK”

Stajyer Sürücü Yasası’nın önümüzdeki 1 Ocak tarihinden yürürlüğe gireceğini belirten Memet Gökçe, “17 Nisan tarihli Resmi gazete’de yayınlanan Stajyer Sürücü Yasası 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren resmi olarak yürürlüğe girecektir. Her ayın 1’i ile 10’u arası sürücü kurslarında dönem açıldığı için 2015’in de son dönemi 1 Aralık – 10 Aralık tarihleri arasıdır. Vatandaşlarımızın en azından 2015’teki uygulama ve yönetmelikten yararlanmak için bu sürede kayıt yaptırmaları kendileri açısından bir avantajdır” dedi.

“SÖYLENTİLER GERÇEKLERLE ALAKASIZ”

Stajyer ehliyet hakkında birçok söylemlerin olduğunu ve bu söylemlerin resmi gazetede yayınlanan an hatlar ile pek alakası olmadığını belirten Gökçe, “Stajyer Ehliyet uygulaması hakkında resmi gazetede yayınlanan ana hatlar ile bugüne kadar duyulmuş olan söylentilerin birbiriyle pek alakası olmamaktadır. Uygulama hakkında görülen bilgiler stajyer ehliyetin 3 kırmızı ışık, 3 radar ve 70 ceza puanı hakkı olduğunu anlatmaktadır. Bu nedenle stajyer ehliyet denmektedir. Kırmızı ışık ihlali yapılmadığında radara yakalanılmadığında ve 70 ceza puanı alınmadığında 2 yıl sonra kişi normal sürücü belgesini alabilecektir. Onun haricinde Resmi Gazete’de başka bir şey yazıldığı görülmemiştir” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.