SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Şimşek de ‘evet’ diyor

Bu haber 03 Mart 2017 - 13:48 'de eklendi.

AK PARTİ Torbalı İlçe Kurucu Teşkilattan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı ve eski İl Genel Meclis Üyesi Metin Şimşek bir açıklama yaparak, referandumda ‘evet’ diyeceğini söyleyerek, “Gelecek neslimizin yaşayacağı bağımsız, aydınlık ve güçlü Türkiye İçin ‘evet’ diyorum” diye konuştu. Şimşek yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Güzel ülkemin güzel insanları; Dünyanın en güzel coğrafyasında yaşıyoruz. Geçmişinde tarih yazmış ve gelecekte de tarih yazacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan onur duyuyorum. Güçlenmemizden, kalkınmamızdan, güçlü Türkiye olmamızdan geçmişte rahatsız olanların bugünde çok büyük rahatsızlıkları olduğunu biliyoruz. 40 yıldır ülkemizin siyasi atmosferini gözlemleyen, ekonomik savaş veren, yaşayan birisiyim. İçeriden ve dışarıdan kalkınmamızı, güçlenmemizi istemeyen gruplar 70li, 80’li yıllarda sağ, sol çekişmeleri ile ekonomimizi ve üretim kabiliyetimizi nasıl zayıflattıklarını, kardeşi kardeşe nasıl kırdırdıklarını unutmayalım” dedi.

‘UNUTMAYALIM’

ŞİMŞEK, sözlerine şöyle devam etti; “Ülkemizi kendilerine borçlandırarak ekonomimizi ve siyasi manevralarımızı kontrol altına alan grupları unutmayalım. 1983 yılında ANAP’ın kuruluşu ile Başbakan olan Turgut Özal ile kalkınma hamlesi yakalayan ülkemizi hazırda beklettikleri terör örgütlerini ve ellerinde tuttukları ekonomik gücü kullanarak kalkınmamızı engellediklerini unutmayalım. Ülkemizin güçlenmesi ve kalkınması için mücadele eden aydınlarımızı, bilim adamlarımızı, bürokratlarımızı, demokrasi şehidimiz Adnan Menderes’in idamını, Turgut Özal, Bülent Ecevit ve Muhsin Yazıcıoğlu gibi siyasilerimizin şaibeli ölümünü unutmayalım. Turgut Özal’dan sonra Anavatan Partisi’nin tek başına iktidar gücünü kaybettiğini, kurulan koalisyon hükümetlerinin görev süresinin 3 aya kadar düştüğünü unutmayalım. Tek başına iktidar olmadığında, koalisyon hükümetlerinin istikrar sağlayamadığını unutmayalım” diye konuştu.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ REFERANDUMUNDA NEDEN EVET?

AK PARTİ Torbalı İlçe Kurucu Teşkilattan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı ve eski İl Genel Meclis Üyesi Metin Şimşek, “Ülkemizin kalkınması, sosyalleşmesi için proje üretmeden, çalışmadan, nasıl olsa koalisyon ortağı oluruz bize de bir koltuk düşer düşüncesi ile milletin verdiği görevi yapmayan, ‘çalışmayan’ siyasilerin hak etmedikleri iktidarda görev almamaları için ‘evet’ diyorum. Genel seçim öncesi istedikleri siyasi yönetimi elde edemeyen grupların seçim sonrası baskı ve şantaj ile kurmak istedikleri hükümet oluşumunun gerçekleşmemesi için ‘evet’ diyorum. Halkın kendisini yöneteceği, seçimle yetki verdiği yönetime ‘evet’ diyorum. Genel seçim sonrası kurulacak koalisyonlarda terör örgütleri temsilcilerinin hükümet ortağı olma ihtimalinin ortadan kalkması için ‘evet’ diyorum. Gelecek neslimizin yaşayacağı bağımsız, aydınlık ve güçlü Türkiye İçin ‘evet’ diyorum. Kamuoyu ile paylaştığım bu basın açıklaması başkanı olduğum Torbalı Çözüm Bekliyor Derneği’mizi bağlamıyor, kişisel görüş ve düşüncelerimdir” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.