SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

‘Sevk eden değil sevk alan hastane olacağız’

Bu haber 07 Ekim 2015 - 8:39 'de eklendi.

250 yataklı olarak inşaat edilen yeni hastaneye 6 yatak daha ilave edildi. Mahkûmlar için 6 yatak talebi bakanlık tarafından kabul edilerek çalışmalara başlanıldı

Yeni Torbalı Devlet Hastanesi hızlı bir şekilde yükseliyor. 250 yataklı hastanenin kaba inşaatının yüzde 95’i tamamlandı. Torbalı Devlet Hastanesi Başhekimi Şenol Topçu, yeni hastanenin inşaatında gazetecilere bilgi verdi. Yapılan röportajda yeni hastanede hiçbir şekilde sevk durumunun olmayacağını tam tersine sevk alacak bir duruma geleceklerini ifade etti. Teknik bilgide veren Topçu, önümüzdeki günlerde kaba inşaatının tamamlanması sonrasında, su, elektrik, merkezi klima sisteminin oluşturulması için çalışmaların başlayacağını belirtti.

Haftada 1 gün yeni hastanede

İhaleyi 52 milyon 670 bin liralık bedelle kazanan Demars İnşaat Turizm Ticaret LTD. ŞTİ. Çalışmalarını en iyi bir şekilde sürdürerek, Başhekim Şenol Topçu’ya önemli bilgiler verdi. 2016 yılının Temmuz ayında hastanenin tamamen bitirilip teslim edileceğini ifade eden Topçu, “Her hafta yeni hastanemizi ziyaret ediyorum. Çalışmalar hakkında yetkililerden detaylı bilgiler alıyorum. Bilgiler doğrultusunda 2016 yılında teslim edilmesi ön görülüyor. Her hangi bir aksilik olmazsa yeni hastanemiz faaliyete geçecek. Bu kapsamda bizlerde yeni hastanemizin eksikliklerini inceleyip bakanlığımıza sunuyoruz. Tek temennimiz uzun yıllardır beklenen bu güzel hastanemizi modern bir şekilde hizmete açmaktır. Yüklenici firma işini en iyi şekilde yapıp inşaatı hız bir şekilde bitirme gayretindedir” dedi.

  1. dönemde hizmette olacak

Yeni hastanede her türlü cihazların bulunacağı, mahkumlar için 6 yatak dahil edildiğini ve helikopter pistinin yapılacağını da söyleyen Topçu, “Mahkumlar için 6 yatak daha eklendi. Hastanemizin yatak sayısı 256 oldu. Torbalı Cezaevinde muayene edilmeleri için 6 yatak daha ilave edildi. Bu bizler için çok önemliydi. Ayrıca helikopter pisti içinde onay geldi. İnşallah sorunsuz bir şekilde hastanemizin çalışmaları sonlanır ve yeni yerde faaliyete başlarız. Herkesin yıllardır beklediği hastane yeni yılın 2. döneminde kesin olarak faaliyete girecektir” diye konuştu.

‘Sevk eden değil alan olacağız’

50 yıldır kullanılan mevcut Torbalı Devlet Hastanesi, 150 bin nüfuslu Torbalı’ya artık yeterli gelmiyordu. Her gün 2 bin 500’ün üzerinde hastanın tedavi gördüğü hastane binasının yetersiz olması nedeniyle, tam 11 yıldır yeni bir hastane yapılması gündemdeydi. Yeni hastane inşaatının başlamasıyla vatandaş merakla beklemeye başladı. Kaba inşaatının yüzde 95’in tamamlanması sonrasında Başhekim Şenol Topçu, beklenen hastanenin en yakın zamanda hizmete açılacağını büyük hasretin sona ereceğini belirtti. Topçu, “Dört dörtlük bir hastanenin olması için ellerinden gele her türlü çalışmayı yapacağız. Otoparkından bebek kuvözlerine kadar yapılacak. Bu hastanede her şey tam olacak. Sevk eden değil sevk alan bir hastane olacağız” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.