SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Sertel: ‘Suriye’den terör ithal ettik’

Bu haber 19 Ekim 2015 - 14:14 'de eklendi.

CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Atila Sertel, 7 Haziran’dan bu yana ülkede 700’den fazla kişinin öldürüldüğünü belirterek, “AKP Suriye’den IŞİD terörünü ithal etti. Kan ve intikam siyaseti AKP’yi bitirdi. 1 Kasım’dan sonra akan kanların, IŞİD’e taşınan silahların hesabını mutlaka verecektir” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Adayı Atila Sertel, seçim çalışmalarına Çiğli ve Karşıyaka ilçelerinde devam etti. Sertel, Çiğli’de taksi şoförleriyle bir araya geldi. Sertel’in taksicilerle olan buluşmasına CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da katılarak, destek verdi. Taksi şoförlerinin sorun ve taleplerini dinleyen Atila Sertel, burada yaptığı konuşmada artan terör olaylarına değindi. Ankara’da yaşanan patlamayla birlikte 7 Haziran’dan bu yana öldürülenlerin sayısının 700’i geçtiğini söyleyen Sertel, şöyle konuştu: “Birileri çıktı ‘400 vekil alınsaydı bu kadar kan akmazdı’ dedi. İnsanlarımızın ölümü üzerinden siyaset yapıldı, yapılıyor. Ancak bu kan ve intikam siyaseti AKP’yi bitirdi. Öyleki ithalat bağımlısı haline gelen ülkemiz Suriye’den de terör ithal etti. Bunun sorumlusu AKP iktidarıdır. CHP iktidarında akan kanların, öldürülen çocuklarımızın, teröristlere taşınan kanların hesabı mutlaka sorulacak. Bunu kinle nefretle söylemiyorum. Ülkemizde başka çocuklar ölmesin diye bunun hesabı mutlaka sorulmalıdır. Onların ellerinde kin ve nefret tohumu var. Biz ise insanlık tohumu ekiyoruz. Önce insan, önce Türkiye diyoruz. Suriyeli olsun, Filistinli olsun ölen her insanın acısını yüreğimizde hissediyoruz.”

“Halkın yıkamayacağı diktatör yıkamayacağı padişah yoktur” diyen Atila Sertel, ülkeyi kan gölüne çevirenlere, insanları yoksulluğa mahkum edenlere, yolsuzluklara, hırsızlıklara halkın 1 Kasım’da gereken cevabı vereceğini söyledi. İYİ-KÖTÜ TERCİHİ Daha sonra söz alan CHP İzmir Milletvekili ve 1. Bölge Adayı Tuncay Özkan da, “İyi de kötü de insana has. Ama iyi ve kötü insan arasında tercih de bulunmak da insana has. Türkiye doğruluk için, iyilik için, adalet için, özgürlük, demokrasi ve barış için 1 Kasım’da tercihini yapacak. CHP olarak bütün herkes için, bütün haklarımız, toplumun refah ve huzuru için mücadele edeceğiz. Bu uğurda başımıza ne gelirse gelsin doğruyu seslendirmeye devam edeceğiz” diye konuştu. CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Atila Sertel, Çiğli’de taksi şoförleriyle başladığı çalışma programına Karşıyaka, Çiğli ve Bornova’da açılış ve ziyaretlerle devam etti.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.