SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Seçmen kâğıtları dağıtılıyor

Bu haber 16 Ekim 2015 - 13:00 'de eklendi.

Genel seçimlerde oy kullanacak vatandaşlar için seçmen kâğıtları muhtarlar tarafından dağıtılıyor. Torbalı Mahalle Muhtarı Hüseyin Kuran, vatandaşları uyararak seçmen kağıtlarını almalarını unutmamalarını söyledi.

GENEL seçimlerde oy kullanacak vatandaşlar için seçmen bilgi kâğıtları muhtarlar tarafından dağıtılıyor. 1 Kasım’da yapılacak genel seçimler için güncellenen listeler ve bu listelere ek olarak da seçmenlerin sandık başında kullanacakları oylar için seçmen bilgi kâğıtları muhtarlıklar tarafından dağıtılıyor. Torbalı Mahalle Muhtarı Hüseyin Kuran, “İlçe seçim kurulu tarafından seçmen bilgi kâğıtları bize verildi ve dağıtımına başladık. Vatandaş geliyor, burada hangi seçim bölgesinde ve hangi sandıkta oy kullanacak, seçmen sıra sayısı, seçmen bilgi kâğıdını alarak öğreniyor” dedi.

‘VATANDAŞ MUTLAKA SEÇMEN KÂĞITLARINI ALSIN’

MUHTAR Kuran, genel seçimlerde oy kullanacak vatandaşların seçmen kağıtlarının muhtarlığa geldiğini söyledi. Kuran, seçmen kâğıtlarının muhtarlıklara geldiğini, vatandaşların seçmen kâğıtlarını muhtarlıklardan alabileceğini söyledi. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Muhtar Hüseyin Kuran, şunları dile getirdi: “Seçmen listelerinde ismi olmayanlar ve bu durumu nüfus müdürlüklerinde düzelttirmeyenler bu seçimlerde oy kullanamayacak. Vatandaşlar bağlı bulundukları muhtarlardan seçmen kâğıtlarını mutlaka alsın” dedi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.