SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

‘Şantaj ve tehdit milletimize sökmez’

Bu haber 23 Ekim 2015 - 6:39 'de eklendi.

Gündemi meşgul eden konular hakkında Mhp İzmir il teşkılatında kapsamlı bir basın açıklaması düzenleyen Mhp İzmir Milletvekili Oktay Vural Ahmet Davutoğlu ve İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım hakkında çok sert açıklamalarda bulundu.

AK PARTİ’Yİ ülkenin polisi, askeri ve şehitleri üzerinden siyaset yapmakla suçlayan Vural “Tek başına iktidarken Pkk ve onun siyasi uzantısı Hdp ile al gülüm ver gülüm yapanlar şimdi ülkemizi kaosa sürüklemek adına pkk ile çatışmaya başladılar. Pkk’yı beyaz güvercin ilan eden bu zihniyet ve şakşakçıları zamanında Ergenekon ve Balyoz davasından yargılanan şerefli yurttaşlarımız için vatan haini derken şimdi hiç utanmadan yüzleri dahi kızarmadan bize kumpas kuruldu diyebiliyorlar. Başbakan biz iktidar olmazsak beyaz toroslar tekrar sokaklara iner diyerek milletimizi seçim öncesi alenen tehdit ediyor.

AKP ve Hdp millet iradesini şantaj ve terör ile ele geçirmeye çalışıyor. Bunların ve bunları yöneten üst akıl’ın son dönemdeki tek hedefi Mhp. Bize kumpas kurmaya çalışan bu şer odakları seçimlerden sonra ver özerklik al başkanlık diyecekler. Millet’imize inanıyoruz ve güveniyoruz. Eğer Akp giderse hırsızlar, canlı bombalar ve yoksulluk olmayacak. Tehdit edilen aşağılanan suçsuz yere hapise atılan insanlarımız olmayacak. Başbakan’ı yaptığı bu açıklama sonrası özür dilemeye davet ediyorum” diye konuştu. ‘630 milyon dolarlık havuzu açıkla’ Binali Yıldırım’ın ‘Ülkücüler Mhp’ye 1 Kasım’da sarı kart çıkaracak’ sözlerine tepki göstererek devam eden Vural “Bunların işleri güçleri yalan ve fitne. Binali Yıldırım ülkücülerin ismini ağzına dahi alamaz. Sen önce ülkücüler üzerinden fitne yaratmak yerine 630 milyon dolara oluşturduğunuz havuzları anlat. Kayınbirader enişte birlikteliğinizi anlat.

GÖREVDEN aldırdığın Cumhuriyet savcı’sını anlat. Ülkücüler kim sen kim. Havuz kontenjanından İzmir’e gönderilmiş kendi parti miting’ine katılmayan, gizli gizli adaylık çalışmaları yürüten Reza’nın altına yatan birine ülkücüler selam bile vermez. ‘Hangi vasıfla açılış yapıyorsun.’

TORBALI-KEMALPAŞA bağlantı yolu açılışı’nı Binali Yıldırım’ın yapmasını eleştiren Vural “Karayolları müdürünü aradım. Bana gelebilirse Ulaştırma Bakan’ının açılışı yapacağını söyledi. Ancak ne hikmetse açılışı Akp’nin bir milletvekili adayı yaptı. Bu devlet geleneğinde olmayan son derece yanlış bir uygulama.Binali Yıldırım hangi vasıfla açılış yapıyor. Devlet’in yaptırdığı projeler resmen Akp reklamı haline getiriliyor” diyerek sözlerini noktaladı.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.