SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Rusya ile kriz emlak sektörünü de etkileyecek

Bu haber 04 Aralık 2015 - 13:45 'de eklendi.

Torbalı’da uzun yıllardır emlakçılık yapan Hasan Sak, yabancıya konut satışının ağırlıklı Ruslara yönelik olduğunu belirterek, iki ülke ilişkilerinin geldiği gergin noktanın Türkiye’de emlak sektörünü de etkileyeceğini söyledi.

İLÇEDE faaliyet gösteren Fatih Emlak sahibi Hasan Sak, Türkiye ile Rusya arasında yaşanan siyasi gerginliğin sektörü nasıl etkileyebileceği konusunda değerlendirmeler yaptı. Rusya ilişkilerinin geldiği gergin noktanın ekonomiye etkileri konusundaki endişelerin ‘felaket tellallığı’ olmadığına dikkat çeken Sak, acil önlemler alınması konusunda uyarılarda bulundu.

‘RUSYA ÖNEMLİ BİR PAZAR’

TÜRKİYE’DE uzun zamandır devam eden siyasi belirsizliğin ve Rusya ekonomisindeki krizin sektöre kısmen yansıdığına işaret eden Hasan Sak, “Türkiye’nin Rusya’ya ait uçağı düşürmesi ile başlayan gerginliğin ardından, Rusya’nın Türkiye’ye ekonomik yaptırım uygulayacağı konuşulmaya başlandı. Türkiye Ruslar açısından ne kadar önemli bir pazar olsa da, Rusya’da Türkiye açısından kaybedilmemesi gereken bir pazar konumunda. ABD ve Avrupa ülkelerinin uyguladığı ambargo ile başlayan Rusya ekonomisinde yaşanan krizin etkilerini turizm, gıda, inşaat ve hatta emlak sektöründe daha önce kısmen yaşamıştık. Son günlerdeki gerginlik ekonomimize mutlaka yansıyacaktır. Ancak bunun en aza indirilmesi için önlem alınması gerekiyor” dedi.

‘SORUNLAR MASADA ÇÖZÜLMELİ’

YABANCIYA konut satışında ağırlığın Ruslara yönelik olduğuna dikkat çeken Hasan Sak, son dönemde Türkiye’de yabancıya konut satışında düşüş yaşandığını anımsatarak, “Yabancı yatırımcı öncelikle o ülkede güvenlik ister” ifadesini kullandı. Deneyimli emlakçı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bir görüşme yapması ve sorunları masada çözmenin yolunun açılmasını temenni etti.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.