SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Roman vekilden kentsel dönüşüm savunması

Bu haber 28 Ağustos 2015 - 14:24 'de eklendi.

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin Torbalı İlçesi Çaybaşı Mahallesi’nde kentsel dönüşüm için çizdiği planların Roman vatandaşların refahı ve huzurunu sağlamayı amaçladığını kaydeden CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, plana onay vermeyen AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’i eleştirdi.

Çaybaşı Yeni Mahalle’de kentsel dönüşüm için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çizdiği planlarda 438 hanenin uygun görüldüğünü açıklayan CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Roman vatandaşların refahı ve huzurunun ön planda tutulduğunu söyleyerek açıkta kalacak haneler için çözüm üretileceğini dile getirdi. AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in bu plana onay vermediğini hatırlatan Purçu, “Sayın Belediye Başkanı, burasının sürekli göç alan bir yer olduğunu biliyor. Geçen sene ile şu andaki hane sayısı artışını en iyi şekilde görecek kişilerden birisidir.

Burada Büyükşehir Belediyemiz, Roman vatandaşlarımızın refahını ve huzurunu gözeten bir plan yapmış. Açıkta kalacak haneler için girişimlerimiz olacak. Bir tek Roman vatandaşımızın mağdur olmasını isteyecek en son kişi benim. Bunun üzerinden kimse siyaset yapmasın. Unutmayalım ki bir gecede, ‘Bütünşehir’ yasasını meclisten kaçarcasına geçirenler bizler değiliz. Bu yasa onaylanmasaydı, şu anda bu açıklamayı yapmıyor olacaktım. Ortada bir mağduriyet varsa, oturulur, konuşulur, imkan dahilinde herşey çözüme kavuşur. Burada amaç, bağcıyı dövmek değil, üzümü yemek” dedi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.