SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Rekortmen daire borçluları Gazete ilanıyla çağırdı

Bu haber 27 Kasım 2015 - 11:30 'de eklendi.

Her yıl tahakkuk ve tahsil ettiği vergiyle rekor kıran, Türkiye genelinde 77 ili geride bırakan Torbalı Vergi Dairesi, gazete ilanıyla borçlularının peşine düştü.

TORBALI Vergi Dairesi Müdürlüğü, önceki gün ilçedeki yerel gazetelerde sayfalar dolusu bir resmi ilan yayımladı. Vergi borçluları listesinde firmaların yanı sıra şahıslar ve kooperatifler de yer aldı. Vergi Dairesi Müdürlüğü, gazete ilanı ile kesinleşen vergi ve cezalar ile vadesi geçtiği halde ödenmemiş vergi ve cezası sahiplerini kuruma davet etti. Adreslerine gönderilen tebligatları çeşitli nedenlerle alamayan şahıs ve firmalarına borçları gazete yoluyla tebliğ eden müdürlüğe borçlular itiraz da edebilecek. 20 milyon liraya yaklaşan vergi borcunu, ilanla tahsil etmeye çalışan Vergi Dairesi Müdürlüğü, yaptırımlarını da gün geçtikçe arttıracak. Vergi mükelleflerinin gazete ilanı sonrasında en geç 1 ay içerisinde Vergi Dairesi’ne müracaat etmesi gerekiyor. Bir ay sonunda herhangi bir başvuru olmazsa, tebliğ yapılmış sayılacak.

20 MİLYON LİRA ALACAK VAR

Her yıl tahakkuk edilen ve tahsil edilen vergi oranıyla Türkiye genelinde en üst sıralarda yer alan Torbalı, yine bir vergi olayıyla gündeme geldi. Ancak durum biraz daha farklı. Daha önceki yıllarda sürekli olarak tahsil edilen vergiyle gündemde olan Torbalı Vergi Dairesi, şimdi de alacaklarının peşine düşmesiyle gündeme geldi. Vergi Dairesi, uzun yıllardır alacaklarını tahsil edemediği için vergi borçlularını gazete ilanıyla duyurma yoluna gitti. Vergi Dairesi, kesinleşen vergi ve cezalar ile vadesi geçtiği halde ödenmemiş vergi ve cezaları, önce vergi dairesinde, daha sonra gazete ilanında yayımladı. Önceki gün gazetelerde sayfa sayfa yer alan vergi yüzsüzlerinin sayısı yaklaşık 700’ü geçiyor. Firmaların yanı sıra kooperatif ve kişilerin de yer aldığı liste oldukça kabarık. Alınan bilgilere göre, gazete ilanına konu olan alacak miktarı ise yaklaşık 20 milyon lira.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.