SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Rekor fiyata öldürdü!

Bu haber 19 Ekim 2015 - 13:22 'de eklendi.

Afrika’da 21 gün süren bir av organizasyonuna katılan Alman avcı, kıtanın en büyük filini öldürmek için yetkililere 60 bin dolar yani yaklaşık 170 bin lira ödedi.

Zimbabwe’nin güneydoğusunda bulunan Gonarezhou Milli Parkı’nda, tecrübeli bir avcının yardımıyla devasa fili öldüren ve bu anları fotoğraflayan avcı, bu büyüklükteki bir fili öldürmek için gerekli izni almak ve av organizasyonuna katılmak için 60 bin dolar ödedi.

DİŞLERİ BİLE 55 KİLO

Avcılar, yaklaşık 55 kilogram ağırlığındaki fil dişlerini sürükleyerek taşıyabildi. Zimbabve Koruma Görev Gücü Başkanı Johnny Rodrigues, filin ölümünü doğrularken, Gonarezhou Milli Parkı’nda bu büyüklükte bir filin daha önce görülmediğini, büyük ihtimalle Güney Afrika’daki Kruger Park’ından gelmiş olabileceğini açıkladı. Kruger Parkı’nın basın sözcüsü William Mabasa ise bunun imkansız olduğunu, filin iki park arasındaki bu yolculuğu sırasında çevredekiler tarafından mutlaka görüleceğini ifade etti.

TARTIŞMA YARATTI

Öte yandan Zimbabve’de açlıkla mücadele eden ve çocuklarını doyurmak için çevredeki hayvanları öldüren aileler 5-15 yıl arasında hapis cezası alırken, zengin bir avcının parasını vererek bu büyüklükteki bir fili keyif için öldürmesinin cezasız kalması da ayrı bir tartışmanın konusu olarak dikkatleri çekiyor.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.